Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin İnternet Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamalarda bağımsız adaylığı ile ilgili önemli detayları paylaştı. Bağımsız aday olarak gireceği seçimde  tekrar belediye başkanlığına seçileceğini belirten Tarhan, aynı zamanda CHP'ye geri döneceğini ifade etti. Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu tarafından ağırlanan Tarhan, CHP'den aday gösterilmemesiyle ilgili yaşadığı süreci detaylı bir şekilde anlattı.

Tarhan, CHP Genel Merkez Kongresinde aday belirleme süreciyle ilgili açıklamalara atıfta bulunarak, Genel Başkan adayı Özel'in belediye başkanlarına dair sözlerini hatırlattı. Ancak Tarhan, beklentilerine rağmen CHP'den aday gösterilmediğini belirterek, bu durumu CHP Gurup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'a bağladı. Tarhan, CHP Genel Merkez Yönetimi'nin yerel seçimler sonrasında değişeceğini öne sürdü.

1A55241B 2B06 4C2F 9Ed6 6155053D5Ef1

Bağımsız aday olma sürecini anlatan Tarhan, CHP'den aday gösterilmemesi üzerine bağımsız aday olduğunu dile getirdi. Ancak adaylık sürecinde yaşadığı zorluklara da değinen Tarhan, adaylığının düşürülmesi için ilçe seçim kuruluna şikayet edildiğini ve kabul gördüğünü ancak il seçim kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından lehine karar verildiğini belirtti.

Adaylık sürecinin ardından çalışmalara başladıklarını ve anketlerde yüzde 41 gibi bir oran elde ettiklerini ifade eden Tarhan, diğer partilerin anketlerinde ise CHP'nin yüzde 26'larda olduğunu söyledi.

Tarhan, bir gazetecinin bağımsız olarak kazandığın takdirde CHP'ye geçip geçmeyeceği sorusuna, "Ben geçeceğim zaten, bu parti yönetimi değişecek, onun davet etmesine gerek yok. Ben üye olmak istediğim zaman üye olurum zaten" yanıtını verdi. Tarhan ayrıca, genel merkez yönetiminin 1 Nisan'dan sonra değişeceğini tahmin ettiğini ve yeni bir kurultayla yeni yönetimin oluşacağını belirtti.

Tarhan, son olarak Türkiye'deki siyasi atmosferi değerlendirerek, partilerin yeterince heyecan yaratamadığını ve kararsızlık içinde olan bir seçmen kitlesi olduğunu ifade etti.

E361C4B8 Cddf 4C8F 9D91 D18030Ce6833

Mersin’de 1. Uluslararası Çocuk Festivali başladı Mersin’de 1. Uluslararası Çocuk Festivali başladı