Deniz Müzesi'nde Opera ve Bale Rüzgarı Deniz Müzesi'nde Opera ve Bale Rüzgarı

Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi’nin organizasyonuyla Çekya’dan gelen "BRNO FOR YOU" derneği, "Expand Your Cultural Horizons" adlı Erasmus projesi kapsamında Mersin’e ziyaret gerçekleştirdi. Türk kültürünü keşfetmek amacıyla 19 kişilik bir grup, 13-17 yaş arası gençlerden oluşuyordu.

Resim önizlemesi

Proje kapsamında bir hafta boyunca, katılımcılar Türk ailelerin evlerinde konakladılar ve yerel yaşamı deneyimlediler. Geleneksel Türk yemeklerini tatma fırsatı bulan gençler, aynı zamanda Mersin’in tarihi ve kültürel mekanlarını gezme imkanı yakaladılar. El sanatları alanında da eğitim alarak becerilerini geliştiren katılımcılar, Mersin Olgunlaşma Enstitüsü'nde ustalar eşliğinde çalıştılar.

Resim önizlemesi

Proje süresince keyifli anlar yaşayan grup, Türk kültürünü derinlemesine öğrenerek memleketlerine döndüler. Projenin başarıyla yürütülmesinden sorumlu olan isim ise Yenişehir Belediyesi Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Tuğba BADEMCİ oldu. Projeye katkı sağlayan diğer eğitmenler ise Hatice KARADAĞ, Hediye METE, Samet KILIÇ, Pınar SAĞLAM SAFÖZ, Esra Erdoğan Kaya, Mustafa Gökay DİNÇER, Mustafa Çağlar Yorulmaz, Sevcan İŞÇİMEN, Kemal TURUN, Ahmet Faruk YILDIRIM, Mustafa BOZOĞLAN, Hikmet TUTAYSALGIR, Nuray YELKEN ve Süleyman YAPICI şeklinde sıralanıyor.

Resim önizlemesi