CHP'nin Mersin eski Milletvekili ve Büyükşehir Aday adayı Serdar Kuyucuoğlu ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'a CHP dışında kalan partilerden 'Gel Bizim adayımız ol' çağrısı yapıldığı öğrenildi.

Mersin siyaset gündemine düşen söylentiler üzerine Sonses.tv, CHP'li Serdar Kuyucuoğlu ve Neşet Tarhan'a ulaştı.

Başka partilerde isimlerinin belediye başkanlığı adaylığı için dolaştığını doğrulayan her iki siyasetçi, Başka partiye geçmeleri konusunda ne düşündüklerini açıkladı.

Soydan: "Güveninizi boşa çıkarmayacağız" Soydan: "Güveninizi boşa çıkarmayacağız"

Sonses.tv'den A.Vahap Şehitoğlu'nun sorularını yanıtlayan CHP Eski Mersin Milletvekili Serdar Kuyucuoğlu, Memleket Partisi Genel Merkezinin Mersin Belediye Başkan adaylığı için görüşme talepleri olduğunu ancak şimdilik hiç bir partiye geçmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'da sorularımızı yanıtayarak, "Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığım içinde bazı partiler görüştü.   AK Parti dahil, bir çok parti üst düzey yönetici ve Genel Başkanları bizzat beni aradı. Mezitli'ye aday gösterilmek istendi. Şimdilik böyle bir düşüncem bulunmuyor" dedi. 

Başkan Tarhan, Cuma günü yapılacak son parti meclis toplantısını takip ettiğini, siyasi gelişmeleri buna göre değerlendireceğini ancak CHP'nin oylarını bölme niyetinin bulunmadığını söyledi.

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu