Mersin Devlet Opera ve Balesi, Müze ve Ören Yeri Konserlerine Devam Ediyor

Mersin’de 1. Uluslararası Çocuk Festivali başladı Mersin’de 1. Uluslararası Çocuk Festivali başladı

Mersin Devlet Opera ve Balesi (DOB), her ay düzenlediği geleneksel müze ve ören yeri konserlerine Mayıs ve Haziran aylarında da devam ediyor. Bu etkinlikler kapsamında, 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 14:00'te Tarsus Müzesi’nde, 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 14:00'te Mersin Deniz Müzesi’nde ve 2 Haziran 2024 Pazar günü saat 18:00'de Kanlıdivane’de konserler gerçekleştirilecek.

Müze konserlerinin solist sanatçıları arasında soprano Işıl Cavga Bölükbaşı, soprano Itır Gözde Tuyan, alto Ayşe Pınar Balay ve tenor Hakan Bölükbaşı yer alacak. Piyanoda Artem Reutov’un eşlik edeceği konserlerde, "Bahar Esintileri" temasıyla seçilmiş eserler dinleyicilere sunulacak.

Resim önizlemesi

Kanlıdivane’deki "Antik Kentin Ezgisi" adlı Gala Konser ise 2 Haziran 2024 Pazar günü saat 18:00'de gerçekleştirilecek. Bu konserde, Mersin DOB Orkestrası, şef Naci Özgüç ve koro şefi Anıl Aydın yönetiminde sahne alacak. Solist sanatçılar olarak ise soprano Hale Soner Kekeç, mezzo soprano Nesrin Gönüldağ, tenor Bülent Bezdüz ve bariton Umut Kosman performans sergileyecek.

Tüm konserler, sanatseverler için ücretsiz olarak düzenlenecek ve müze atmosferinde gerçekleşecek performanslarla izleyicilere eşsiz bir deneyim sunulacak.

Editör: Ahmet Biracı