Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 HAZİRAN Perşembe 17:47

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartın'da cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağında yaşanan patlamada hayatını kaybeden madenci Rahman Özçelik'in cenaze töreninde yer aldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-10-2022 16:59
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bartın'da cenaze törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

''Şu anda musallada bulunan Rahman kardeşimizi hakka uğurluyoruz. Rabbimize hamd olsun ki kendileri inşallah şahadet makamına ulaşmak suretiyle, rabbimizin sevgili habibine komşu oluyorlar. Bu işin güzel bir yanı daha var, o da tüm aile, gerek eş, baba, anne hepsi kendileriyle inşallah haşru cem olacaklar. Bizim de temennimiz, bizleri sevgili habibinin liva ül hamd ismiyle müsemma sancağı altında buluştur.

İnşallah o izde yürümeyi de bizlere nasip eyle. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Rabbime hamd ediyorum. Dün akşamdan bu yana 24 saati bulmadan niteceye varmış olmamız, bizi bu noktada rahatlattı. 24 saati bulmadan 41 şehidimize hamd olsun ulaştık. Yaralılarımız var, onların takipçisiyiz. Bütün kardeşlerimizin aileleri bizlere mirastır ve bu miraslara bizler devlet olarak sahip çıkacağız. Emanetlere sahip çıkacağız. Tekrar tüm aileye Allah’tan sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun.''


Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR