Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 NİSAN Cumartesi 14:50

Dijital Saat

TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-11-2022 09:43   Güncelleme : 17-11-2022 13:22
Dijital Saat

 

 

Dijital saat, geçerli saati göstermek için sayısal bir ekran kullanan elektronik bir saattir. Dijital saatler birçok farklı şekil ve boyutta gelir, ancak hepsinin ortak bir özelliği vardır: Saatleri ve dakikaları takip etmek için elektrik kullanırlar. Dijital saatler masalarda, komodinlerde ve hatta arabalarda bulunabilir. Üç ana dijital saat türü vardır: analog (manuel), hibrit (hareket eden eller ile dijital) ve otomatik.

Analog zamanlayıcılar tipik olarak, ön panelde görüntülenen saat numaraları veya rakamlarla gösterildiği gibi bir daire etrafında hareket eden bir kadrana veya işaretçiye sahiptir.; işlevlerini yerine getirmek için yaylar veya dişliler yerine elektroniklere güvenmeleri dışında geleneksel mekanik zamanlayıcılar gibi çalışırlar.

Dijital Saat Ne İşe Yarar?

Dijital saat çok yaygın bir teknoloji aletidir. Farklı şekil ve boyutlarda gelirler, ancak hepsi aynı temel prensipte çalışır. Dijital bir saat, bilgileri bir dizi elektronik bitte saklar. Saati açtığınızda, saatin dahili osilatörünün başlamasına neden olan bir sinyali başlatır. Saatin ana devre kartı, her biri saatin gelen voltajındaki benzersiz bir bit modelini bir zaman sinyali olarak yorumlayan bir dizi çeviri devresi içerir. Dijital saatlere göz atmak için https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erkek sitesine giriş yapabilirsiniz.

 

 

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv