Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
22 MART Çarşamba 09:10
Advert

MTSO'da Ayhan Kızıltan'ın 'Başkanlığı düşecek' iddiası

MTSO eski meclis üyesi Orhan Kemal Yüksel, “Ayhan Kızıltan 115 Meclis üyesinden sadece 44’ünün oyunu alarak ve yine sadece bir oy farkla Başkan seçilebildi. Şu anda azınlığında da azınlığı konumunda. Kaldı ki tartışmalı bir Meclis üyeliği var. Kulislerde konuşulan önümüzdeki günlerde Meclis üyeliğinin düşürüleceği ve dolayısıyla yönetim kurulunun içinden yeni başkan seçileceği..." iddiasında bulundu.

MERSİN GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 26-12-2022 02:16   Güncelleme : 26-12-2022 02:36
MTSO'da Ayhan Kızıltan'ın 'Başkanlığı düşecek' iddiası

MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan'ın yüzde 1 lik hisse ile başka meslek komitesinden meclis üyesi, ardından da yönetim kurulu başkanı seçilmesi, yeni tartışmaları gündeme getirdi. Eski Meclis üyesi Orhan Kemal Yüksel'in iddialarını gündeme taşıyan Mersin  gazetesi bugün verdiği haber aynen şöyle:

"‘MTSO ESKİ HAMAM ESKİ TAS!’

“Projesi ve planlaması olmayan bir başkanla da bu iş nasıl olacak merak konusu! MTSO bu saatten sonra dikiş tutar mı? Yüzde 1’lik hisse, 1 oy..!”

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda -MTSO-çok tartışmalı, kavgalı ve mahkemelik olma süreçlerinin ardından sonunda seçimler yapıldı. MTSO Meclis Üyeleri değişime hayır dedi ve sonuç olarak kaybeden Mersin oldu!
Mersin ekonomisinin 137 yıllık Amiral Gemisi MTSO’nun su almaya devam edeceğini vurgulayan MTSO önceki dönem Meclis Üyesi Orhan Kemal Yüksel, “Dileğimiz MTSO’da geçmiş dönemdeki affedilmeyecek hataların yeniden tekrarlanmaması. Kurulan şaibeli şirketler kapatılmalı ve alınan hisseler MTSO‘yu yönetenlerin hakkı değildir, MTSO üyelerine satılmalıdır. Artık küçük çıkarlar bir yana bırakılarak toplum için, Mersin için sağduyulu ve basiretli davranılınması çok önemlidir. Ancak projesi ve planlaması olmayan bir başkanla da bu iş nasıl olacak merak konusu. MTSO bu saatten sonra dikiş tutar mı? Yüzde 1’lik hisse 1 oy!” diye konuştu.

 

“ARTIK TOPAL ÖRDEK KONUMUNDA!”

Ayhan Kızıltan’ın kendi meslek komitesinden seçilemediği, sadece yüzde 1’lik hissesi olan şirketten aday olabildiğini hatırlatan Orhan Kemal Yüksel, “Ayhan Kızıltan 115 Meclis üyesinden sadece 44’ünün oyunu alarak ve yine sadece bir oy farkla Başkan seçilebildi. Şu anda azınlığında da azınlığı konumunda. Kaldı ki tartışmalı bir Meclis üyeliği var. Kulislerde konuşulan önümüzdeki günlerde Meclis üyeliğinin düşürüleceği ve dolayısıyla yönetim kurulunun içinden yeni başkan seçileceği. MTSO 137 yıllık tarihinde hiç bu kadar acze düşmemişti. Bunun en önemli nedeni Kızıltan’ın başarısız başkanlığı ve insanları ayrıştırması. Kendi yönetim kurulu listesi de delik deşik oldu! Kızıltan, MTSO’ya çok derin yaralar aldırdı. Mersin’e katkı sağlayacak hiçbir özelliği yok. Zaten artık ‘Topal Ördek’ konumunda. Erdemli davranarak başkanlıktan çekilmeli ve bol bol torun sevmelidir.” şeklinde konuştu.

NELER OLMUŞTU?

MTSO Başkanlık ve Yönetim kurulu seçimine 3 liste ile gidildi. Önemli sorun ve tartışmaların yaşandığı seçimde yüzde 1'lik hisse ile başka meslek grubundan başkanlığa aday olan Ayhan Kızıltan, kendi oyu ile rakibi Alper Gürsoy'u 1 oyla geçerek başkanlık seçimini kazandı. Kızıltan'ın yüzde 1 hisse ile temsil ettiği şirketin sahibinin Alper Gürsoy'un listesinde yer alması gelecekte 'Ne olacak?' tartışmasını beraberinde getirdi! Ayhan Kızıltan'ın, yüzde 1'lik hisse aldığı şirketin sahibinin, 'Kızıltan, bu şirketten azledilecek. Başkanlığı düşecek!' şeklindeki bilgiler yüksek perdeden seslendirilmeye başladı.

KIZILTAN NE DEMİŞTİ?

"Mersin Ticaret ve Sanayi Odası kurumu olarak çok uzun ve yorucu, ayrıca; çok heyecanlı ve hareketli bir seçim süreci geçirdik hep birlikte.

Bütün Türkiye'nin gözü #Mersin'deydi, adeta nefesler tutuldu Mersin'de.

#TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu seçimlerimiz sonrasında beni arayarak "nefesimizi tutarak izledik #Ankara'dan Mersin'deki seçimi" dediler. Seçime katılan tüm Adayları ve Meclis Üyelerimizi kutlayıp, böylesine heyecanlı ve düzeyli bir seçim sürecini yürüttüğümüz için de teşekkürlerini iletip, görevlere seçilen tüm Meclis Üyelerini kutlayıp başarılar dilediler.

#Seçimler sonucunda Yönetim Kurulunda, TOBB Delegeliğinde ve Disiplin Kurulunda göreve gelen arkadaşlarımızı kutluyor, başarılar diliyorum.

MTSO Meclis Başkanı seçilen Hamit İzol dostumu ve Meclis Başkanlık Divanı ile Hesapları İnceleme Komisyonuna seçilen arkadaşlarımı da kutluyor, başarılar diliyorum.

MTSO artık tek yürek, tek yumruk Büyük Mersin'i oluşturmak için el ele hummalı bir çalışmaya ve mücadeleye şevkle girecektir.

MTSO tüm üyeleri ile Mersin'de huzuru, refahı ve birliği sağlayan Mersin'in en önemli kurumudur.

Bunun bilincinde olarak sevgi, saygı içinde şeffaf, kapsayıcı, tarafsız ve demokratik bir yönetim sergileyeceğiz.

Önceliğimiz Mersin'in çıkarları ve Mersin Halkının huzuru ve refahı olacaktır.

Seçimlerimizde oy kullanan tüm Meclis Üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum."

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv