Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 HAZİRAN Perşembe 17:43

Galata Kulesi önünde şüpheli paket paniği

Beyoğlu Galata Kulesi önünde bulunan bir binanın kapı girişinde unutulan çanta paniğe neden oldu.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 02-01-2023 04:54
Galata Kulesi önünde şüpheli paket paniği

Bir kişi, çantayı merdivenlerden alarak "ölmek istiyorum" diye bağırdı. Çantayı havaya atan şahıs gözaltına alındı. Fünye ile patlatılan çantadan yiyecek ve çocuk bezi çıktı.


Olay, dün saat 22.00 sıralarında Beyoğlu ilçesi Büyük Hendek Caddesi'nde bulunan bir binanın önünde oldu. Edinilen bilgiye göre, bir binanın kapı girişinde unutulan veya bırakılan bir çanta paniğe neden oldu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Etrafta bulunan kafeler boşaltıldı.


“Ölmek istiyorum” dedi, şüpheli paketi havaya attı

Güvenlik şeridini aşan bir kişi, “Ben kendimi öldürmek istiyorum. Hayattan zevk almıyorum" diyerek çantayı kucakladı. Polis ekiplerinin müdahalesi sonrası şahıs şüpheli çantayı havaya attı. Şüpheli çantayı havaya atan şahıs büyük paniğe neden oldu. Kafelerde oturan vatandaşlar çığlık atarak koşmaya başladı. Bombayı havaya atan şahıs ise gözaltına alındı. Şüpheli çanta, olay yerine gelen bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. Çantadan, çocuk bezi, patlamış mısır, yiyecek ve kıyafetler çıktı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından çantadan çıkan malzemeler incelenmek üzere emniyete götürüldü. Polis şimdi, çantayı bırakan kişinin bulunması için çalışma başlattı.

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR