Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
22 MART Çarşamba 09:52
Advert

Silifke Adliyesi personeline ilk yardım eğitimi

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Silifke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Silifke Adliyesinde görevli personele yönelik ilk yardım eğitimi düzenlendi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-01-2023 17:47   Güncelleme : 17-01-2023 17:54
Silifke Adliyesi personeline ilk yardım eğitimi

SİLİFKE (SONSES.TV  Mehmet DAĞ) - Silifke Adliyesinde 11-13 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleşen eğitim kapsamında İlk Yardım Eğitmeni Derya TEN AK tarafından ilk yardımın temel ilkeleri, temel yaşam desteği, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, taşımalar, diğer acil durumlarda yardım ve yaralanmalarda ilk yardım konu başlıklarında pratik ve uygulamalı toplam 18 saat ders verildi.

Düzenlenen eğitim sonrası açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER "İlk yardım eğitimi insan yaşamında hastalık, kaza, deprem, yangın gibi birçok tehlikeli durumda hayat kurtaran bir öneme sahiptir. Bu kapsamda adliyede görevli personelimize, hem gerçek yaşamlarında hem de iş hayatlarında karşılaşacakları zor durumlarda, yaralı kişilere sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, doğru ve en hızlı müdahaleyi yapabilmeleri adına ilk yardım eğitimi verilmesini sağladık. Sorumluluk ve duyarlılık bilinciyle hareket ederek ilk yardım eğitimine katılan ve eğitimi başarıyla tamamlayan tüm personelimize ve eğitime katkıları sebebiyle Silifke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ederim." dedi.

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv