Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
21 MART Salı 15:01
Advert

Zafer Partili Gürel: ″Terör tehdidi gerçekse bilmeliyiz″

Zafer Partisi Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Sina Gürel, yabancı devletlerin konsolosluklarını terör tehdidi gerekçesi ile kapatmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2023 19:48
Zafer Partili Gürel: ″Terör tehdidi gerçekse bilmeliyiz″

Şükrü Sina Gürel: “Son günlerde yabancı devlet büyükelçiliklerinin yaptıkları açıklamalarla kendi vatandaşlarını Türkiye’de gerçekleştirilebilecek olası terör saldırılarına karşı uyardıkları ve hatta İstanbul'daki konsolosluklarını da ziyarete kapattıkları görülmektedir.” dedi.

Gürel şöyle devam etti:

“Şimdi, bu yabancı devletlerin temsilciliklerine bunları hangi saiklerle yaptıklarını bilemeyiz. Ülkemizde seçim ortamına girdikçe ortalığı bulandırmak isteyenler de olabilir. Bütün bu uyarıları gerçek bilgi ve istihbarata dayalı olarak da alıyor olabilirler. Biz bu konuda bir fikir sahibi olmayız ancak bildiğimiz bir şey var; daha önce devlet yönetme sorumluluğunu da taşımış kişiler olarak bizim görüşümüz bu konuda açık. İktidarın bu gelişmeler karşısında sessizliğini ve aynı devletlerdeki Türk vatandaşlarını aynı biçimde uyararak karşılık verme gibi çocuksu birtakım tutumlar benimsemelerine uygun buluyoruz. Bu durumda ver her durumda Türk halkı iktidar tarafından doğru ve açık bir biçimde bilgilendirilmek istemektedir. Bilgilendirmek de Türk halkının hakkıdır. Terör tehdidi gerçekse bilmeliyiz. Bunu yabancılardan değil kendi iktidarımızdan, kendi hükümetimizden öğrenmek bizim en doğal hakkımızdır. Her konuda olduğu gibi bu konuda da tehditler, olasılıklar gerektiriyorsa önlemler önceden alınmalıdır ve bunları önceden Türk halkı bilmelidir. Silahlar ateşlenmeden, bombalar patlamadan bunları bilmelidir. Silahlar ateşlendikten, bombalar patladıktan sonra değil. Hükümeti açık olmaya halkını doğru bilgilendirmeye davet ediyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv