Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
29 MART Çarşamba 13:33
Advert

Peş peşe gelen depremlerden etkilenen Mersin'de binaların taşıyıcıları patlıyor!

ÇEVRE
Giriş Tarihi : 21-02-2023 18:47   Güncelleme : 21-02-2023 19:05
Peş peşe gelen depremlerden etkilenen Mersin'de binaların taşıyıcıları patlıyor!

Kahramanmaraş depremi ile günlerdir peş peşe ciddi bir biçimde sarsılan Mersin'de bir çok binaların temelleri oynarken, taşıyıcı direklerde , duvarlarda çatlaklar ve patlaklar oluştuğu görüldü. Bazı semtlerde yan yatan apartmanlar boşaltıldı.

Mezitli ilçesine bağlı Deniz Mahallesi’nde Baykent, Yelişkent ve Kayısı kent siteleri yan yattı.

Çamlıbel mahallesinde binaları kontrole gelenler, ellerinde çekiçlerle çatlak patlak yerleri kırarak ev sahiplerine dolgu tavsiyesinde bulunuyor, konuttan ayrılırken de, 'Burası yıkılmaz diyemem' diyerek kaderleriyle başbaşa bırakılan hane sakinlerininin yüreğine korku salıyorlar.

Sonses.tv'ye açıklamalarda bulunan patlak ve çatlık konut sahipleri, kendilerine korku yükleyen kontrolcülerin ardından evlerinde yatamadıklarını bildiriyorlar.

Öte yandan Mezitli ilçesine bağlı Deniz Mahallesi’nde Baykent Sitesi Yelişkent ve Kayısı kent siteleri yan yattı. Akdeniz siteler mahallesinde iki katlı bir binanın yıkıldığı öne sürüldü. Akdeniz İlçesi Mahmudiye, Bahçe ve Çamlıbel semtlerinde birçok apartmanın zemin katlarında çatlaklar oluştuğu bildirildi. Söz konusu yerlerde konut sakinlerinin açık alanlarda bekleşerek, yetkililerin kendilerine yardım eli uzatmalarını bekliyorlar!..

Mersin’de özellikle kumsal alanda ve eski binaların olduğu bölgelerde yurttaşların tedirginliğine kent yöneticilerinin, istenilen tedbirleri almamaları ve sessiz kalışları da dikkat çekiyor.

Suçlanan yetkililer ise Deprem bölgesinden gelen depremzedelerin yaralarını sarmakla meşgul oldukları, Mersin’i unuttukları öne sürüldü…

 

 

 

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv