Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 HAZİRAN Perşembe 01:41

ABB, Kahramanmaraş’a tırlardan dönüştürülen sabit duş alanları kurdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi(ABB), Kahramanmaraş’a 100 kişi kapasiteli duş ve çamaşırhane merkezi kurdu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 09:03
ABB, Kahramanmaraş’a tırlardan dönüştürülen sabit duş alanları kurdu

ABB, 6 Şubat günü yaşanan depremlerin sonrasında afet bölgesinde kalan vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununun çözülmesi için harekete geçti.

Kullanım ömrünün dolması nedeniyle atıl duruma düşen EGO otobüslerini mobil duş, kazan dairesi, yatakhane, berber ve çamaşırhaneye dönüştürerek deprem bölgesine gönderen Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir yandan gezici olarak bu araçların köylerde ve kamu hizmet noktalarında çalışmasını sağlarken bir yandan da Kahramanmaraş yerleşkesine kurulan duş ve çamaşırhane merkezi için de çalışmalarını tamamladı.

“Kentin hijyen sorununu büyük ölçüde gidermiş olacağız”

ABB tarafından kurulan duş ve çamaşırhane merkezi ile ilgili bilgiyi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla veren Başkan Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

“Gezici otobüs duş, çamaşırhane ve berberin ardından tırlardan dönüştürerek Kahramanmaraş yerleşkemizde sabitlediğimiz duş ve çamaşırhane merkezimiz yarın (bugün) faaliyete başlıyor. Aynı anda 100 kişi kapasiteli merkezimizle kentin hijyen sorununu büyük ölçüde gidermiş olacağız.”

Toplam 100 kişilik 10 tır hazırlanacak

ABB, Kahramanmaraş’a kadın ve erkek bölümlerinin her biri 50’şer kişiden aynı anda toplam 100 kişi kapasiteli duş alanları kurdu. Toplam 10 tırdan oluşması planlanan duş alanı için dönüşümü tamamlanan 4 tır Kahramanmaraş’a ulaştı.

Depremzede vatandaşların ihtiyaçları düşünülerek dönüştürülen ve 8 ton su kapasitesi bulunan Mobil Duş tırlarının içerisinde lavabo, şampuan, sabun ve saç kurutma makinesi yer alırken cep telefonu şarj istasyonu hizmeti de sağlanıyor.

TIR’lardan dönüştürülen sabit duşlar Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’nde kurulan ABB Deprem Koordinasyon Merkezi’nde hizmet verecek.

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR