Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
01 HAZİRAN Perşembe 11:02

Çadır soran İki gazetecinin tutuklanmasına AGF Genel Başkanı Coşkun'da tepki gösterdi!

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Gaye Coşkun:' İlgili makamların bu kararı acilen yeniden gözden geçirmesini ve tutuklu bulunan iki arkadaşımızın serbest bırakılmasını umuyor ve bekliyoruz…' dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-02-2023 11:01   Güncelleme : 28-02-2023 11:08
Çadır soran İki gazetecinin tutuklanmasına AGF Genel Başkanı Coşkun'da tepki gösterdi!

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Gaye Coşkun, gazetecilerin tutuklanmasına tepki gösterdiği bir yazılı açıklama yaparak şunları söyledi:
"Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyesi olan Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti'nin iki üyesi dün akşam çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim İmat ile cemiyetin diğer üyesi  Ali İmat'ın, Osmaniye Belediyesine sosyal medya hesaplarından sordukları sorudan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderilmesini hayretle karşıladık. 
Osmaniye’de deprem acısıyla  yaşayan ve görevlerini yerine getirmek için büyük özveride bulunan iki meslektaşımızın  sadece aldıkları duyumların doğru olup olmadığının açıklanmasını istemelerinden dolayı tutuklanmalarına anlam veremiyor ve bunun Türk Ceza Kanunu’nun 217/A-1 maddesine uyum sağlamadığını düşünüyoruz.
Meslektaşlarımızın yazdıkları metinde  Türk Ceza Kanunu’nun 217/A-1 maddesini içeren halkı galeyana getirecek tek kelime, eylem ya da tahrik olmadığı ortadadır.
Konunun bu şekilde değerlendirilmesi beklenirken gazetecilerin bir terör suçlusu gibi muamele görmesi bizleri endişelendirmekte ve üzmektedir.
İlgili makamların bu kararı acilen yeniden gözden geçirmesini ve tutuklu  bulunan iki arkadaşımızın serbest bırakılmasını umuyor ve bekliyoruz…"

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR