Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
29 MART Çarşamba 13:16
Advert

Kurtulmuş: “Siyasi partiler kendi programlarını daha da yoğunlaştıracak”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Seçim sürecinin başlamasıyla birlikte siyasi partiler kendi programlarını daha da yoğunlaştıracak." dedi.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-03-2023 17:34
Kurtulmuş: “Siyasi partiler kendi programlarını daha da yoğunlaştıracak”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, HÜDA PAR’a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bir koalisyon görüşmesi, bir takım milletvekili pazarlıkları, liste pazarlıklarından ziyade Cumhur İttifakı’nın en başından itibaren geliştirdiğimiz gibi ilkeler etrafından bütünleşme, fikirlerimizi mümkün olduğunca ortaklaştırma olarak görüyoruz. Hiç şüphesiz hem sayın Cumhurbaşkanımıza destek veren hem de Cumhur İttifakı’nın içerisinde olan ve bundan sonra olacak partilerin her birisinin ayrı bir kurumsal kimliği, kendisince öncelemiş olduğu bir parti programı ve siyasi fikirleri vardır. Sonuç itibarıyla bizim hepimizi ortak bir noktaya doğru getiren ilkelerimizdir. O da önümüzdeki süreçte Türkiye’nin Türkiye Yüzyılı’na çıkan kapısını sonuna kadar açmak.

Yeniden güçlü, büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa etmek ideali etrafında bütünleşmek. Bunun için de son derece hayati bir seçim olan 2023’ün 14 Mayıs’ında gerçekleştirilecek olan seçimlerde Türkiye Yüzyılı’nın kapısını sonuna kadar açmak yani Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Türkiye’de cumhurbaşkanı seçmek ve Cumhur İttifakı ve onunla birlikte parlamentoda olacak siyasi partileri de güçlü bir şekilde parlamentoya taşıyabilmektir.

Türkiye’nin maalesef 6 Şubat’tan bu yana çok acı bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. Acılarımızı bir taraftan sarmaya, Türkiye’yi yeniden imar ve inşa edebilmek için kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Çok ağır bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzun farkındayız.

Seçim sürecinin başlamasıyla birlikte hem siyasi partiler kendi programlarını daha yoğunlaştıracak. Hem de sistemin doğası gereği iş birliklerinin ittifaklarının daha fazla genişlemesi konusunda partilerin arasında böyle ziyaretlerin, birtakım görüşme trafiklerinin daha da yoğunlaşması kaçınılmazdır. Bu müzakerelerden de milletimizin hayrına olumlu sonuçlar çıkacağı kanaatindeyim."

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv