Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
25 MART Cumartesi 04:50
Advert

DEVA Partili Karlıtekin: “Kanal İstanbul’u değil Hayat İstanbul’u hayata geçireceğiz”

DEVA Partisi Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin’in partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-03-2023 15:34
DEVA Partili Karlıtekin: “Kanal İstanbul’u değil Hayat İstanbul’u hayata geçireceğiz”

DEVA Partisi Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin’in partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

Gerçeğe takla attıran fantezilerini dillendiriyorlar diyen Candan Karlıtekin, “Alacalı bulacalı Cumhur Koalisyonunu destekleyen yandaş medya ve trol ordusu Millet İttifakı’nın ufukta görünen zaferi karşısında paniğe kapılarak akıllara ziyan iddialarda bulunmaya başladı. Bu çevrelere bakarsanız Türkiye, Millet İttifakı ile taş devrine dönecek. Güler misin, ağlar mısın? Bu sivri zekalara göre Ayasofya, İHA/SİHA, Karadeniz gazı, TOGG, Karabağ ve birçok konuda gerçeğe takla attıran fantezilerini dillendiriyorlar. Benim dikkatimi çeken fantezi ise tek isabet ettikleri; Kanal İstanbul’un iptal edilecek olması. Allah’tan korkmuyor, kuldan utanmıyorlar.” diye konuştu.

Candan Karlıtekin, Kanal İstanbul üzerine şunları söyledi:

“Sen 20 yılı aşkın iktidarda kal… Türkiye’nin canlı fay hatları üzerinde olduğunu bil… ‘Esas Marmara depremine hazırlanıyorduk’ diye en yetkili ağızları konuştur… 2019’da Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,5 büyüklüğünde bir depremin tatbikatını yap… 2012’de AFAD Eylem Planı yap… ‘2017’de tüm bina taramalarını bitireceğim’ diye söz ver… AFAD yapılanmasıyla tüm yetki ve koordinasyonu tek elde topla ve fakat kurumu beceriksiz ve kifayetsiz yöneticilerle felç et… Göz bebeğimiz Kızılay’ı çorbacı esnafı, çadır tüccarına döndür… Asker ve madencileri afetlere müdahalede pusulasız ve yelkensiz bırak… On binlerce insan depremde ve sonrasında donarak can versin… Ölenlerin yakınlarına çaresizliğin korkunç acısını yaşat… Tüm bunların üstüne hâlâ Kanal İstanbul türküsü çağır.”

Alıştınız borcu milletin sırtına yüklemeye, eserlerin semeresini kendi cebinize indirmeye diyen Candan Karlıtekin, "Kentler deprem dayanımı şüpheli binalarda sizin yazdığınız kadere razı olacak ama sizler Kanal İstanbul’da ‘lale devri’ yaşayacaksınız... Kanalınız batsın. Batacak da… İnsanımızı göz göre göre ölüme terk etmeyeceğiz. Biz yaşamı önceliyoruz bu nedenle Kanal İstanbul’u değil Hayat İstanbul’u hayata geçireceğiz. Sizin devriniz bitti.” diyerek sözlerini tamamladı.

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv