Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
25 MART Cumartesi 04:33
Advert

Şanlıurfa Valiliğinden sel felaketi açıklaması

ŞANLIURFA - 19.03.2023 - HİBYA - Şanlıurfa Valiliği yaşanan sel felaketinde 16 kişinin hayatını kaybettiğini, sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren 9 bin 633 personel ve bin 687 araç ile 7/24 esasına göre, müdahale edildiğini belirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2023 13:58
Şanlıurfa Valiliğinden sel felaketi açıklaması

Şanlıurfa Valiliği yaşanan sel felaketinde 16 kişinin hayatını kaybettiğini, sel felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren 9 bin 633 personel ve bin 687 araç ile 7/24 esasına göre, müdahale edildiğini belirtti.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklama şöyle:

"14 Mart Salı günü Şanlıurfa'yı etkisi altına alan şiddetli sağanak yağış, 15 Mart Çarşamba gününde de etkisini göstermeye devam etmiş ve çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirmiştir. Normal şartlar altında, son 30 yılın ortalama verilerine göre metrekareye düşen yağış miktarı 57,9 kiloyken ilimizin merkez ilçelerine son iki günde düşen yağış miktarı 137,6 kilo olarak ölçülmüştür. Şiddetli sağanak yağış ile Karakoyun Deresi, Cavsak Deresi, Karaköprü Deresi ve Sırrın Deresi'nin taşması sonucu sel baskınları meydana gelmiş olup, en çok bu bölgelerimiz afetten etkilenmiştir. Sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 16 olup, Bozova ilçesinde kayıp olan 1 vatandaşımızı arama çalışmaları devam etmektedir.

Selden zarar gören (konut, iş yeri, araç ve muhtelif ev eşyası) olmak üzere 3.154 zarar tespit çalışması tamamlanmıştır. Ekiplerimizin zarar tespit çalışmaları sahada devam etmektedir.

Yaşadığımız bu felakette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı halkımızın dikkatli ve tedbirli olması için gereken tüm uyarılar resmî kanallarımız aracılığıyla yapıyoruz. Tüm hemşehrilerimizin gelen uyarıları dikkate almaları ve harfiyen uymaları, kendi güvenlikleri açısından önem arz etmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Sonses.tv