Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
28 MAYIS Pazar 05:09

Çelik: ″PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanması utanç verici″

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanıp teröristlere madalya verilmesine tepki gösterdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2023 20:30
Çelik: ″PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanması utanç verici″

Çelik'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Terör Örgütü PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanması Fransa adına utanç vericidir. Bu aynı zamanda Türk-Fransız dostluğunu hedef alan provokatif bir eylemdir. Bu rezaleti şiddetle kınıyoruz.

Fransa Senatosu’nun teröristlerin yuvası haline getirilmesi, tüm demokratik değerler için tehdittir. Fransa Senatosu terörle mücadele değerlerini savunmalıdır. Teröristlere madalya takılması demokrasiye hakarettir.

PKK yandaşları yakın bir zamanda Fransa’da da kamu düzenini tehdit ederek güvenlik güçlerine saldırmış ve polis araçlarını tahrip etmişlerdi. Fransız demokrasisine saldıranların ödüllendirilmesi hukukun ve demokratik değerlerin ayaklar altına alınmasıdır.

Bu terör örgütü hangi ada sahip olursa olsun ülkemizin ve insanlığın düşmanıdır. Bu katliam şebekesiyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu terör örgütüne destek verenler eninde sonunda bununla yüzleşeceklerdir."


Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR