Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
04 HAZİRAN Pazar 06:41

Akşener: “Buyurun Recep Bey, benim için Silivri soğuk değil”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da partisinin İl Başkanlığı Kriz Merkezi’ni ziyaret etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2023 18:20
Akşener: “Buyurun Recep Bey, benim için Silivri soğuk değil”

Adıyaman’da çadır kentte bulunan depremzedelerle bir araya gelerek bölgede incelemelerde bulundu. Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde açıklamalarda bulunan Akşener, bölgede gördüğü sorunları basın mensuplarıyla paylaştı.

‘’Hijyen konusunda ciddi sorun var’’

Bölgede çadır kentlerde gördüğü eksikliklere dair konuşan Akşener; ‘’Bu resmileşmiş çadır kentlerde gıda manasında bir problem yok. Fakat hijyen konusunda ciddi sorun var. Özellikle temizlik anlamında banyo açısından söylüyorum. Özellikle kadınlar açısından sorunlar var. Bu çadır kentler de dahil.’’ diyerek bölgedeki hijyen sorununa dikkat çekti.

“Enkaz orada görüldükçe travma geçmiyor’’

Akşener, bölgede vatandaşlardan aldığı bilgiler doğrultusunda enkaz kaldırmayla ilgili sorunları dile getirerek, “Bu enkaz orada görüldükçe; halbuki bu enkaz alınır götürülür, başka bir yerde öyle ayıklanır. Görüldükçe; özellikle çocukların ve kadınların travması geçmiyor. Bir an evvel normal hayata geçebilecek yolların açılması lazım, sistemin kurulması lazım. Okulların mutlaka eğitime açılması lazım.’’ diye konuştu.

Deprem konusunda tüm vatandaşların elinden geleni yaptığını söyleyen Akşener, depremin yarattığı psikolojik duruma vurgu yaparak, “Bu travmanın nasıl geçirileceğini de alıp ona göre yürümemiz lazım. Bu manada ciddi eksiklikler gördüm. Bu eksikliklerin tamamlanması için gerekeni yapacağız.’’ ifadelerini kullandı.

“Bir buçuk ay sonra biz iktidara geleceğiz ve bütün bu eksiklikleri yerine getireceğiz”

Akşener, deprem bölgelerini ziyaretinde siyasi propaganda yapmadan gezdiğine değinerek ‘’Bu tür yerlerde propaganda yapmadım ama neticesinde bir buçuk ay sonra seçim var. Bu seçim esnasında da eğer bu arkadaşlarımız benim kamuoyuyla paylaşacağım bu eksikleri yerine getirmiyorlarsa elbette bir buçuk ay sonra biz iktidara geleceğiz ve bütün bu eksikleri yerine getireceğiz.’’ dedi.

“Recep bey, niye bu kadar sinirlisin?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Yalana gerek yok. Biz bir şeye yaptık dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Benim adım Tayyip soyadım da Erdoğan. Konuşurken buna göre konuş. Beni kendinle uğraştırma.’’ sözlerinin sorulması üzerine Akşener, "Recep Bey niye bu kadar sinirlisin? Devri iktidarında benim namusuma, şerefime bir sahibi olduğunuz televizyon kanalından iftira atıldı. Ben bununla ilgili mücadele ettim.” şeklinde konuştu.

“Papatya çayına devam"

Akşener, konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu sözlerle çağrıda bulundu:

“Bütün bunların neticesinde sayın Erdoğan da beni iyi tanır ki ben bugüne kadar hiçbir tehdide pabuç bırakmadım. Demirden korksak trene binmezdik. Dolayısıyla ben buradayım. Adresim belli, evimi bastınız adres belli. Partimin adresi belli. Çantam elimde. Benim için Silivri soğuk değil. Buyurun Recep Bey. Ama bu sinire gerek yok. Ben sana tavsiye edeyim, eskiden tanıyan bir insan olarak tavsiye edeyim; papatya çayına devam.”

Hibya Haber Ajansı

Sonses tvSonses tv

Vahap Şehitoğlu

YORUMLAR