İYi Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Partisinin düzenlediği Basın toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla ile ilgili herkesi şaşırtan açıklamada bulundu.

Seçer: Demokrasiden, halk iradesinden öte bir şey yok Seçer: Demokrasiden, halk iradesinden öte bir şey yok

Mersin Hilton otelinde yapılan Kahvaltılı basın toplantısında il başkanı Mehmet Dutar konuşmaya davet ettiği Burhanettin Kocamaz, kendi dönemi belediye başkanlığını överek anlatırken, Mevcut Başkan Vahap Seçer'e gönderme yaparak, 'Göstermelik yollarla belediye başkanlığı yaptığını sanıyor" dedi. "Beni devri sabık yapmak istedi. Mahkememiz şuan istinafta. Benim dönemde asla yolsuzluk olmaz' diye de iddialı konuştu.

Kocamaz, Başkanlığı dönemi ile geniş açıklamalarda bulunmasının ardından bir gazetecinin "Bu yerel seçimlerde aday olmayı düşünüyormusunuz?" sorusu üzerine, "Şuan her hangi bir kararım yok. Ancak belediye başkanlığımdan söz edilince karımın tüyleri diken diken oluyor. 'Yeter artık 25 yıl belediye başkanlığı yaptın' diyerek başkanlık yapmamı istemiyor. Partim ne düşünür bilmiyorum. Artık Kocamaz tek başına karar verecek durumda değil" şeklinde konuştu.