Konyaaltı Belediyesi Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi’nin kıdemli sakinleri, Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde yaptıkları eserlerle andı.

Antalya’da havadan ve karadan ceza yağdı Antalya’da havadan ve karadan ceza yağdı

Konyaaltı Belediyesi’nin Uluç Mahallesi’ndeki Aynur-İrfan Kamil Bileydi Yaşlı Kreşi, 60 yaş ve üzeri kıdemli kent sakinlerinin gözdesi oldu. Sosyal yaşama dahil olamayan, özellikle de çalışan ailelerin gündüz saatlerinde bakmakta güçlük çektiği yaşlıların günlerini daha verimli geçirdiği yaşlı kreşinde kıdemli kent sakinleri 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini yaptıkları resim ve mum gibi eserlerle gösterdi.

"Ona çok şey borçluyuz"

Bir kadın olarak Atatürk’e çok şey borçlu olduğunu söyleyen kreşi sakinlerinden Necmiye Özsüllü, “Atatürk dünya çapında büyük bir dahiydi. Bir kadın olarak ona çok şey borçluyuz. O olmasaydı Türkiye olmazdı. Bizler olamazdık. Ona sevgimizi ve minnetimizi yaptığımız bu eserlerle göstermeye çalıştık” dedi.

Emekli öğretmen Pakize Kutlu da, “O bu yüzyılda karşımıza çıkmış bir dahi. Ona çok şey borçluyuz. O bize özgürlüğümüzü verdi. Bizler de burada yaptığımız eserlerle Atatürk’ü anıyoruz” diye konuştu.