Vali Köşger’den "Çocuklarınıza yüzme öğretin, kanallara göndermeyin" uyarısı Vali Köşger’den "Çocuklarınıza yüzme öğretin, kanallara göndermeyin" uyarısı

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde, YKS'ye girecek olan 4 bin 275 öğrenci için son deneme sınavı gerçekleştirildi. Yıl boyunca yoğun bir şekilde sınava hazırlanan öğrenciler, son haftalarda yapılan seri denemelerle hem psikolojik hem de mental olarak sınava hazırlandı.

Denemeler, Öğrencilere Motivasyon Sağladı

Kurs Merkezleri Rehber Öğretmeni Rukiye Türk, denemelerin sıklığına çok önem verdiklerini ve sınav öncesi son hafta çok önemli olduğunu vurguladı. Türk, "Sınava girecek bütün öğrencilere başarılar diliyoruz" dedi.

Resim önizlemesi

Öğrenciler, Kurs Merkezlerinden Memnun

Üniversite sınavına ilk kez Büyükşehir'in Kurs Merkezi'nde hazırlanan Ayten Nisa Demir, "Hocalarla arkadaş gibi olduğum için, bir özgüven kazandım. Burası hayatıma güzel bir sosyallik kattı." dedi.

Resim önizlemesi

Büyükşehir'in Kurs Merkezi'nde Eylül ayından beri yoğun bir şekilde sınava hazırlanan Mehmet Karaalp ise, "Her hafta denemelere geliyoruz. İnşallah sınavda başarı elde ederiz." ifadelerini kullandı.

Kurs Merkezleri, Sınava Hazırlanmak İsteyen Öğrencilere Tavsiye Ediliyor

Tuana Cennet Sarıyıldız, "Buradaki öğretmenlerim bana çok destek oldu. Yanlışlarımı gördüm, netlerimde artış oldu. Psikolojik olarak da sınava hazırlıyorlar. Bu benim için çok destek oldu" dedi. Sarıyıldız, seneye YKS'ye hazırlanacak öğrencilere de seslenerek, "Sınava hazırlanacak öğrencilere burayı tavsiye ediyorum. Başarılı olmak istiyorlarsa, burayı tercih edebilirler" ifadelerine yer verdi.

Editör: Ahmet Biracı