Narenciye sektöründeki olumsuzluklara dikkat çekmek ve öğrencileri bu alanda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen "Narenciye Temalı Geleceği Sen Yaz" adlı dijital oyun yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Programa İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da katıldı ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yarıştığı etkinliğe destek verdi.

Dijital kodlama alanında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Durmuş, gençlere hitaben yaptığı konuşmada dijital dünyanın önemine vurgu yaptı. Durmuş, "Sevgili gençler, dijital dünyadan ve teknolojiden uzak olmayacağız. Bilakis dijital dünyanın tam da merkezinde olmalıyız. Ancak bunu bir teknoloji bağımlılığına dönüştürmeden başarmalıyız. Sizler millî şuur ve vatan sevgisini dijital potada eriten, gelişen ve büyüyen Türkiye'nin teknoloji kahramanlarısınız. Köklü geçmişimize yakışan güçlü gelecek ülkümüzün, zamanın ruhunu yakalayan, teknolojik ve dijital fetihlerimizin Fatihlerisiniz" ifadelerini kullandı. Ayrıca, programın hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkürlerini iletti.

Okullara Narenciye

Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri açıklandı Akdeniz Üniversitesi Çevre Hizmet Ödülleri açıklandı

Bu etkinlik, narenciye sektörünün önemine dikkat çekmenin yanı sıra gençlerin dijital dünyaya olan ilgisini artırmayı ve teknolojiyi millî değerlerle harmanlayarak gelecek nesilleri şekillendirmeyi hedeflemekte.