Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yürütülen teknik takipli operasyon kapsamında, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve üye olmak, nitelikli dolandırıcılık, ve suç gelirlerinin aklanması suçlarından soruşturma başlatıldı. Operasyon sonucunda, şüphelilerin yaklaşık 100 milyon TL değerindeki mal varlıklarına ve 150 milyon TL’lik para hareketliliğine yönelik detaylı inceleme yapıldı ve eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Evi ateşe verip 5 saat direndi, Özel Harekat polisinin omuzlarında binadan çıkartıldı Evi ateşe verip 5 saat direndi, Özel Harekat polisinin omuzlarında binadan çıkartıldı

Operasyon kapsamında Mersin genelinde düzenlenen baskınlarla birlikte 57 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin ikametleri, iş yerleri ve araçlarında yapılan aramalarda, 140 banka ve kripto hesabı, 7 şirket ortaklığı, 17 tapu belgesi, 30 lüks araç, 9 adet tabanca, 130 cep telefonu, 10 adet bilgisayar gibi birçok delil ele geçirildi. Ayrıca, 260 bin TL ve 1500 ABD Doları nakit para, 44 adet gram altın, 33 adet tam altın, 8 adet burma bilezik, 6 adet altın kolye ve uyuşturucu madde ile uyuşturucu hap da bulundu.

Şüpheliler adli mercilere sevk edilerek mahkeme karşısına çıkarıldı. Mahkeme tarafından 32 kişi tutuklanırken, 25 kişi hakkında adli kontrol kararı verildi. Operasyonun detaylarına ilişkin soruşturma ise devam ediyor.

( GAZETE-SAĞLAM )   Mersin

Editör: Ahmet Biracı