Mersin'de Turizm Sektörü Geliştirme Çalışmaları Devam Ediyor

Vali Ali Hamza Pehlivan, Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu ve beraberindeki heyeti Valilik Makamında kabul etti. Görüşmenin ardından Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Mersin'in turizm potansiyelinin artırılması için yapılan çalışmalar ve geleceğe yönelik hedefler değerlendirildi.

’Kent Müzesi’ yapılacak Taş Bina’da restorasyon çalışmaları sürüyor ’Kent Müzesi’ yapılacak Taş Bina’da restorasyon çalışmaları sürüyor

Toplantıda, tescilli tarihi ve doğal varlıkları, 321 km uzunluğundaki sahil şeridi, mavi bayraklı plajları ve zengin gastronomisiyle Mersin’in yerli ve yabancı turistler için sunduğu fırsatlar ele alındı. Turizm sektörünün ileri düzeylere taşınması amacıyla yürütülen projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile Cedok turizm firmasının iş birliği kapsamında, 2025 yılında Çekya Cumhuriyeti’nden Uluslararası Çukurova Havalimanı’na haftada iki sefer düzenlenmesi planlanan uçuşlar, Mersin'e gelecek yabancı turistler için oluşturulan gezi rotaları ve turizm faaliyetleri hakkında bir proje sunumu yapıldı.

Vali Pehlivan, “Çukurova Uluslararası Havalimanımız yakında açılacaktır. Havalimanımızın açılmasıyla birlikte bölgemizde turizm daha da hareketlenecektir. Yurtdışından turist kafilelerinin gelmesi için direkt uçuşlar yapılabilecektir. Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin Cedok gibi uluslararası turizm firmalarıyla iş birliği görüşmeleri olumlu sonuçlar verecektir. Bu işbirlikleri, Mersin’deki turizm sektörünün gelişimine ivme katacaktır. Valilik olarak bu sürece gerekli desteği sağlamaya ve ilimizin tanıtımına ağırlık vermeye devam edeceğiz. Mersin, turistlerin memnuniyetle ayrılacağı pek çok özelliğe sahip bir şehir. Her yeni turist kafilesinin memnuniyeti, başka kafilelerin gelmesini teşvik edecektir,” şeklinde konuştu.

Ziyarete, Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Doğan, birlik üyeleri Abdurrahman Toprak, Burak Seçkin, Göksel Çat, Cedok İcra Kurulu Başkanı Stanislav Zeman ve beraberindeki heyet ile turizm sektörünün temsilcileri katıldı.

Editör: Ahmet Biracı