Mezitli Belediyesi Mutlu Yaşam Köyü, çeşitli okullardan gelen minik ziyaretçileri ağırlamaya devam ediyor. Şahintepesi Mahallesi'nde bulunan ve doğayla iç içe olan Mutlu Yaşam Köyü, özellikle öğrencilerin eğlenceli ve öğretici bir gün geçirmelerine olanak sağlıyor. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın misafirleri olarak Mutlu Yaşam Köyü’nü gelen öğrenciler, doğal ortamın tadını çıkartırken aynı zamanda çeşitli aktivitelerde bulunuyor. Her gün farklı okullardan gelen öğrenciler, Survivor parkında doyasıya eğlenme imkânı bulurken, çevre bilinci ve sürdürülebilir yaşam konularında da farkındalık kazanıyor.

Mersin’de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana’da bulundu Mersin’de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana’da bulundu

Bu tür etkinliklerin çocukların doğayı daha yakından tanımalarını belirten Başkan Tarhan, “İlçemizdeki okullarda eğitim gören öğrencilerimizi program dahilinde Mutlu Yaşam Köyü’nde misafir ediyoruz. Burada geçirdikleri zaman içerisinde miniklere hayvan sevgisini kazandırmanın yanı sıra fiziksel aktiviteye ve sağlıklı bir yaşama teşvik etmiş oluyoruz. Herkesin gelip bu güzel ortamı görmelerini istiyorum.” İfadelerini kullandı.