Mersin Jandarma kasksız motosikletlilere göz açtırmadı! Mersin Jandarma kasksız motosikletlilere göz açtırmadı!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Tosyalı Holding’e bağlı Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 21 yaşındaki işçi son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz günlerde İskenderun’da Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tosyalı Holding’e bağlı Tosyalı Demir Çelik Fabrikası’nda, çelikhane tesislerinde meydana gelen patlamada 13 işçi yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak İskenderun Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 21 yaşındaki Oğuz Çetin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti. Çetin, geçtiğimiz gün İskenderun ilçesi Cebike Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Öte yandan, Oğuz Çetin’in 2 kardeş ve bekar olduğu öğrenildi.

Sonses'in Tosyalı patlamasıyla ilgili yayınladığı önceki haberlerini yayından kaldırma kararı geldi! Sonses.tv yasa gereği bu karara uydu ve önceki yayınları siteden kaldırdı.

Karar şöyle:

Sayın sonses.tv Yetkilisi,

Sulh ceza hâkiminin kararını bu maddede belirtilen şartlara uygun olarak ve süresinde yerine getirmeyen içerik, yer ve erişim sağlayıcıların sorumluları, beş yüz günden üç bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır." şeklinde düzenlenmektedir.

Bu kapsamda ekte tarafınıza gönderilen İSKENDERUN 1. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 10.11.2023 Tarih ve 2023/3086 D. İş sayılı kararı uyarınca içeriklerin çıkarılması ve tarafımıza bilgi verilmesi rica olunur.

Saygılarımızla.

KARARDA YER ALAN ADRESLER:

  • https://www.sonses.tv/patlama-ani-goruntuleri-ortaya-cikti
  • https://www.sonses.tv/tosyali-demir-celik-fabrikasindaki-13-iscinin-yaralandigi-patlama-eritme-kazaninda-meydana-gelmis
  • https://www.sonses.tv/tosyali-demir-celik-fabrikasinda-patlamanin-ardindan-can-pazari-yasandi