Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, Anamur, Aydıncık, Gülnar ve Mut adliyelerine veda ziyaretlerinde bulundu. Ziyaret kapsamında Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesinin 13 Haziran 2024 tarihli adli yargı kararnamesi doğrultusunda başka adliyelere atanan Cumhuriyet savcısı ve hâkimlerle bir araya gelindi.

Yayla Şenlikleri Gülnar'da Başladı Yayla Şenlikleri Gülnar'da Başladı

Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler yapmış olduğu konuşmada, "Bilindiği üzere yargının etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasına ilişkin yapılan çalışmalar çerçevesinde, Hâkimler ve Savcılar Kurulu'nun olumlu görüşü ile Anamur'a Ağır Ceza Mahkemesi kurulmasına karar verilmişti. Buna ilişkin atamalar son kararname ile yapılmıştır. Böylece önümüzdeki dönemde Anamur Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığı olarak, Mut ise Asliye Ceza Cumhuriyet Başsavcılığı olarak faaliyet gösterecektir. Alınan kararların Anamur ve Mut ilçelerine, yargı camiamıza ve ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Ayrıca kararname doğrultusunda Anamur Adalet Sarayında Cumhuriyet Başsavcımız ve 3 Cumhuriyet savcımız ile 3 hâkimimizin, Gülnar Adalet Sarayında 1 Cumhuriyet savcımız ile 2 hâkimimizin, Mut Adalet Sarayında ise 3 Cumhuriyet savcısı ile 2 hâkimimizin görev yerleri değişti. Kendileriyle görev yaptığımız dönemde yürütmüş olduğumuz koordineli çalışmalar neticesinde adalet hizmetlerinin adil, hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi sağlamaya gayret gösterdik. Bu süreçte emeği geçen Cumhuriyet Başsavcısı, Cumhuriyet savcısı ve hâkimlerimize teşekkür ediyor, yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Kendilerinin yerine gelecek olan meslektaşlarımıza da şimdiden görevlerinde başarılar diliyorum," dedi.

Eskiler, konuşmasının sonunda adalet hizmetlerinin daha da etkin hale getirilmesi için yapılan çalışmalara dikkat çekerek, tüm meslektaşlarına başarı dileklerinde bulundu.

Editör: Ahmet Biracı