Adalet Bakanlığı ve Tarım Orman Bakanlığı arasında hükümlülerin rehabilitasyonu ve orman faaliyetlerine katılımlarını sağlamak amacıyla imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde, Silifke Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile Silifke Orman İşletme Müdürlüğü arasında alt protokol imzalandı.

Protokol imza törenine, Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER, İlçe Kaymakamı Abdullah ASLANER, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Cengiz YURT ve Orman İşletme Müdürü Harun BOZ katıldı.

Cumhuriyet Başsavcısı Selman ESKİLER, törende yaptığı konuşmada, Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında yapılan iş birliğinin, ağaçlandırma, orman bakımı, fidan üretimi ve orman yangınları ile mücadele gibi alanlarda insan kaynağı ihtiyacını karşılamakla kalmayıp, aynı zamanda ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin rehabilite edilmesine ve topluma yeniden kazandırılmalarına da katkı sağladığını belirtti.

ESKİLER, açık ceza infaz kurumunda bulunan 11 hükümlünün Silifke Orman İşletme Müdürlüğü'nde görevlendirilmesine karar verildiğini ve bu doğrultuda protokol imzalandığını aktardı.

Site bahçesine giren yılan itfaiye ekiplerince yakalandı Site bahçesine giren yılan itfaiye ekiplerince yakalandı

Protokolün imzalanmasının ardından katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdi.