Mersin’de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana’da bulundu Mersin’de bayramın ilk gününden bu yana kayıp olan çocuklar Adana’da bulundu

Avrupa Birliği'nin finansal desteğiyle Türkiye'de Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar için Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi (PIKTES)" kapsamında, Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerin ve ailelerinin sosyal uyumlarını artırmak, birbirleriyle kaynaşmalarını desteklemek ve sosyal ilişkilerini güçlendirmek amacıyla bir iftar programı düzenlendi.

Resim önizlemesi

Suphi Öner Öğretmenevi'nin Tarsus salonunda gerçekleşen iftara İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve kurum yöneticileri de katıldı. Programda paylaşmanın ve bir araya gelmenin önemi vurgulanırken, etkinlikler arasında ney dinletisi, semazen gösterisi, karagöz-hacivat gösterisi, Meddah Dede'nin hikayeleri, aşukla maşuk gösterisi ve orta oyunu yer aldı.

Resim önizlemesi

Gösterilerin sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir konuşma yaparak, katılımcılara teşekkür etti. Durmuş, "Bizi eski zaman Ramazanlarına götürdünüz. Bu güzel geceyi yaşatan ekibe teşekkür ederiz. Bir araya geldiğimizde paylaşmanın ve güzelliklerin olduğunu bir kez daha vurguladığınız için çok memnun oldum" dedi.

Resim önizlemesi