TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI'NDA ÇOCUKLAR SONBAHAR ETKİNLİK DÖNEMİNİ EĞLENEREK BİTiRDİ... 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta ülkesinin ve dünyanın geleceği için bir eğitim gönüllüsü olarak yola çıkan Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimiyle devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.


Amacı; çocuklarımızın, Cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk,  din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak eğitim programları oluşturmak ve uygulamak üzere ilköğretim çağındaki çocuklarımıza okul içi ve okul dışı saatlerde eğitim desteği vermektir.
Vakfımızın alanında uzman danışmanlar ve akademisyenler tarafından hazırlanan Eğitim Programları/Etkinlikleri çocukları yaşam boyu öğrenmeye alıştırmak, onların duygusal ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile tasarlanmıştır.
1995 yılından bu yana eğitim programlarımız ve projelerimizle ilköğretim çağındaki çocukların sosyal, duygusal, bilişsel ve akademik becerilerini keşfetmelerine  destek oluyoruz.
TEGV Mersin Öğrenim Birimi olarak; Sonbahar Etkinlik Dönemini eğlenceli bir şekilde kapattık. Çocuklarımızın dönem boyunca yapmış oldukları çalışmaları velilerine sunduk.
Ara dönemde  kısa süreli etkinliklerimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Sevgili velilerimiz sizlerde yeni dönem kayıtları için TEGV Mersin Öğrenim Birimine uğrayabilirsiniz.
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda bütün etkinlikler gönüllülerimizin desteği ile hayata geçiriliyor. Dünyanın neresinde olursan ol, TEGV de büyük bir yerin var!
Birlikte gelişiyor, geliştiriyor, geleceğimizi şekillendiriyoruz.
15 yaşından büyük, çocuk sevgisi ile dolu kocaman kalbi olan herkes TEGV de gönüllü olabilir, yeni gönüllü adaylarımız için sistem açıktır, www.tegv.org a uğrayıp detaylı bilgi edinebilirsiniz.
#BirÇocukDeğişirTürkiyeGelişir

Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın ailesine Türk bayrağı hediye edildi Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın ailesine Türk bayrağı hediye edildi

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu