Türkoğlu Belediye Başkanı aynı zamanda Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kahramanmaraş İl Temsilcilisi olan Osman Okumuş, kentte 2014 yılı öncesi 55 beldenin yaklaşık 150 başkanı ile bir araya gelerek içinde yapılan hizmetlerin yer aldığı kitabı başkanlara hediye etti.

2014 yılında Büyükşehir yasası ile kapanan 55 beldenin belediye başkanları Kahramanmaraş’ta, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un daveti ile bir araya geldi. Başkan Okumuş’un büyük gayretleri ile yaklaşık 4 yıl boyunca uğraşın sonunda hazırlanan Kahramanmaraş Belde Belediye Başkanları Hatıra Kitabı da başkanlara hediye edildi.

“Belde belediye başkanı önemli bir makamdır”

KASİAD’ın yeni başkanı Sıddık Ciğer oldu KASİAD’ın yeni başkanı Sıddık Ciğer oldu

Programda bir konuşma yapan Türkoğlu Belediye Başkanı ve Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kahramanmaraş İl Temsilcilisi Osman Okumuş, “2004-2014 yılları arasında bende belde belediye başkanı idim. 2014 öncesi 55 belde belediyesi bulunuyordu. Belde belediye başkanlığı, oldukça zor bir makamdır. İlçe veya il olmanın sunduğu imkanlar daha fazla olabilir ancak bir belde belediye başkanının personelinin maaşını ödeyebilmesi, projeler üretebilmesi ve belde sakinlerinin ihtiyaçlarını çözebilmesi için gerçekten hünerli olması gerekir. Bir belde belediye başkanı, partiye bağlıktan ziyade kendi çalışmaları ve çabalarıyla belde halkının kapısını çalar. Kendi arabası ve cebindeki paralarıyla beldesindeki insanların sorunlarını çözen bir liderdir. Belde belediye başkanı unvanının, sadece belediye başkanlığı döneminde değil hayat boyunca üzerlerinde kalması gerektiği düşüncesindeyim” dedi.

Başkan Okumuş, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Bu özel toplantıda geçmişi yad ettik, ebediyete irtihal etmiş Belde Belediye Başkanlarımızın yakınlarını, eşlerini ve çocuklarını da misafir ettim. Bu etkinlik, dayanışma ve birlik ruhumuzu güçlendirmek için önemli bir adımdı. Birlikteliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bizleri yalnız bırakmayıp programa katılan tüm ağabeylerime kardeşlerime teşekkür ediyorum. Birlikte güçlüyüz.”