Vali Ali Hamza Pehlivan, Erdemli İlçesi Çeşmeli Uygulama noktasında Kurban Bayramı tatili süresince alınacak emniyet tedbirleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Vali Pehlivan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Mersin'in giriş noktalarından biri olan Çeşmeli yol- trafik kontrol noktasında emniyet ve jandarma personelinin trafik denetim ve kontrol görevlerini müştereken yürüttüğünü belirtti.

 9 Günlük Bayram Tatili İçin Yoğun Emniyet Tedbirleri

Vali Pehlivan, “Kurban Bayramı tatili ve eğitim öğretim sezonunun sona ermesi nedeniyle trafik yoğunluğu artacak. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda Mersin'e giriş çıkış yapan araç sayısı 1 milyon 100 binin üzerindeydi. Bu Kurban Bayramı'nda bu rakamın artmasını bekliyoruz,” dedi.

Semih Palamut: "Gazetecilik Demokrasinin Temel Sütunudur" Semih Palamut: "Gazetecilik Demokrasinin Temel Sütunudur"

 Yoğun Ziyaretçi Trafiği Bekleniyor

Mersin'in tatilciler tarafından giderek daha fazla tercih edildiğini vurgulayan Vali Pehlivan, yoğun tatil beldelerine göre daha ekonomik olan Mersin'de turistik ziyaretlerin arttığını belirtti. Bu nedenle emniyet ve jandarma ekiplerinin trafik ve asayiş tedbirlerini artırdığını ifade etti.

 9 Günlük Tatil Boyunca 26 Bin Personel Görevde Olacak

Vali Pehlivan, bayram süresince 2.400 emniyet personeli, 500 jandarma personeli ve 50 sahil güvenlik personeli olmak üzere toplamda 2.950 personelin görev yapacağını açıkladı. 9 gün boyunca toplam 26 binin üzerinde personelin trafik denetim ve takip görevi icra edeceğini belirtti. Ayrıca 555 araç ile trafik hizmetlerinin sağlanacağını ifade etti.

 Sağlık ve Acil Durum Hizmetleri de Artırıldı

112 Acil Çağrı Merkezi'nin 7/24 esasına göre çalışmaya devam edeceğini belirten Vali Pehlivan, 7.086 sağlık personelinin ve 70 ambulansın 232 personelle hizmet vereceğini açıkladı. AFAD birimlerinin de 130 personelle görev yapacağını söyledi.

 Trafik Kurallarına Dikkat Çekildi

Vali Pehlivan, vatandaşlara İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı kamu spotlarındaki “Kemerini tak, yola odaklan, hızını düşür” çağrılarını hatırlatarak, emniyet kemeri takmanın, yola odaklanmanın ve hız limitlerine riayet etmenin önemini vurguladı.

 Orman Yangınlarına Karşı Hassasiyet

Orman yangın riski yüksek olan Mersin'de vatandaşların çevre ve orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını isteyen Vali Pehlivan, yangına sebebiyet verebilecek unsurlardan kaçınılmasını ve yasaklara riayet edilmesini istedi.

 Bayram Mesajı

Vali Pehlivan, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutlayarak, kazasız ve huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni etti. Çeşmeli Uygulama noktasında vatandaşlara trafik tedbirlerini hatırlatarak bayramlarını kutladı.

Vali Pehlivan’a, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, İl Emniyet Müdürü Kâmil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy ve Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek eşlik etti.

Editör: Ahmet Biracı