Sonrasında Gizem’in hayata tutunabilmek için verdiği mücadele yürekleri dağladı. Hayata yeniden tutunabilmek için ameliyat olan Gizem’in, tedavisini yarım kalmaması için ailesi, hayırseverlerden yardım istedi.

MESİAD Başkanlığına Adnan Gündoğdu Seçildi MESİAD Başkanlığına Adnan Gündoğdu Seçildi

33 yaşındaki Gizem Mistik, çalışma hayatına devam ederken 4 yıl önce iddiaya göre dişlerine yapılan yanlış tedavi sonrası kansere yakalandı. Küçük yaşlarda babalarını kaybeden dört kardeşten biri olan Gizem, o günden bu güne ağız içi yaraların tedavisiyle uğraşıyor. Kanser de son aşamaya gelen Gizem’e, Antalya’da bulunan Vakıf Yaşam Hastanesi doktorlarından Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Levent Renda, umut oldu. Ancak evlerinin kira olması, annesinin dul ve Gizem’in yetim maaşı ameliyat için yetersiz kaldı. Akrabaları arasında ameliyat için kredi çektiklerini ve o şekilde Gizem Mistik’in ameliyat olduğunu dile getiren teyze Fatma Şener, tedavinin devam edeceğini ancak geri kalan ilaç tedavisi ve hastanede yatış için bütçelerinin yetersiz olduğunu belirterek, hayırseverlerden yardım istedi.

MİSTİK: “DİŞERİM YAPILIRKEN YANLIŞ BİR TEDAVİ UYGULANDI”

Ameliyat öncesi yaşadığı süreci konuşma zorluğu çekerek Arkadaşımız Raziye Erden’e anlatmaya çalışan Gizem Mistik, “4 yıl önce dişlerimi kaybettim. Ondan sonra dişlerimi yaptırmak zorunda kaldım. Diş asistanıyım, laboratuvarda çalışıyordum. Dişerim yapılırken yanlış bir tedavi uygulandı. Yanlış tedavi de dişlerim kesilerek bütün dişlerime kaplama yapıldı. Kaplamalar büyük olunca iç kısmını ısırdım ve orada bir yara oluştu. O yara daha sonra kanserli hücreye dönüştü. İlk başta yaranın iyileşmesini bekledim. Ama tam tersi büyümeye başladı. Mersin Üniversite Hastanesi’nde biyopsi yapıldı. Yaranın kanser olduğu anlaşıldı. Daha sonra Ankara’ya gittim, orada ışın tedavisi aldım. Işın tedavisinden 6 ay sonra tekrardan nüksetti. Mersin Şehir Hastanesi’ne gittim. Küçük ameliyatlar yapıldı. Sürekli Emar (MR) çekildim ve testler yapıldı. Sonuçlar hep temiz çıktı. Bende doktorlara güvendim. Onların dediğini yaptım.  Halbuki kanser yayılmış. Çene kemiğine kadar alınması gerekiyor.” dedi.

“BU ZATEN ÖLÜM”

Mersin Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyatının yapılabileceğini söyleyen Gizem, “Ameliyatı yaparmış benim ömrümü uzatırmış. Ama masadan kalkmam onlar için büyük bir mucizeymiş. Ameliyat sonrasında boğazıma hortum açıp o şekilde ömür boyu beslenecekmişim. Mideye tüp takılıp hayatım boyunca o şekilde devam edecekmişim. Bu zaten ölüm.” diye konuştu. “Yardım isteyen değil de, yardım eden olmayı çok isterdim. Bu durumda olmayı asla istemezdim.” diyen Gizem, hayırseverden yardım istedi ve iyi olduğunda kendisinin de başka insanların yardımına koşacağını kaydetti.

“LÜTFEN YARDIM EDİN”

Gizem’in teyzesi Fatma Şener, ameliyat öncesinde Mistik’in artık çenesinin açılmadığını ve 6 aydır pipetle beslendiğini söyledi. Antalya’da bir doktor bulduklarını ve ameliyatı da bu doktorun yaptığını belirten teyze Şener, “Antalya’da bir doktor bulduk. Bu ameliyatlarda çok başarılı. Gizem’e güzel şeyler söyledi. Umut oldu bizlere. Gizem çok genç hayatının baharında. Beş yıldır ailece mücadele ediyoruz. Yanlış tedaviler bize zaman kaybettirdi. Bu ameliyata kimse yanaşmazken Antalya’da bulduğumuz doktor bizi heyecanlandırdı. Ameliyat ücretini akrabalar eş, dost karşıladık. Ama Gizem’in tedavisi bitmedi devam edecek. Tedavisi yarım kalmasın. Yeteri kadar geç kaldık. Hayırseverlerden yardım istiyoruz. Kızımız gözümüzün önünde gün ve gün zorluklarla uğraşıyor. Günler aleyhine işliyor, lütfen yardım edin” ifadelerini kullandı.

DOÇ. DR. RENDA: “TEDAVİ SÜRECİNE DEVAM EDİLECEK”

Ameliyat sonrası gazetemize konuşan Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Levent Renda, Gizem Mistik’in durumu hakkında bilgi aktardı. Doktor Renda, ameliyatın uzun sürdüğünü ve başarılı geçtiğini söyledi. Dr. Renda, bir süre burnundan ve damardan besleneceğini belirterek, “Uzun süreli takibi gerekiyor şu anda da hem hematoloji hem de diyetisyen bakıyor. Damardan ve burnundan beslenecek. Bir ay sonra da onkoloji devreye girip kemoterapi alacak. Uzun süre gerektiren bir tedavi olacak” diyerek sözlerini sonlandı.