2021 yılında çalışmalarına başlayan ve yazılım teknolojilerini herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan teknoloji firması Dijital Gen, dijital dönüşüm rüzgarlarının hızla estiği günümüz iş hayatında bireysel ve kurumsal yazılım teknolojileri ile iş yaşamını kolaştıracak birçok ürün ve hizmetiyle işletmelerin bu dönüşüm yolculuklarına destek olmayı sürdürüyor.

"Yapay zeka destekli yazılımlar ile iş güvenliğine farklı bir bakış"

İş hayatımızı şimdiden değiştirmeye başlayan ve gelecekte yaşanacak olan daha büyük değişimlerin habercisi olan yapay zeka destekli yazılım hizmetleri, işini geleceğe hazır hale getirmek isteyen her işletmenin gündeminde yer alması gereken en önemli teknolojilerin arasında yerini almış durumda. Dijital Gen’in işletmelerin ihtiyaçlarına uygun ve özelleştirilerek hazırlanan yapay zeka kamera sistemleri sayesinde iş kazalarının önüne geçmek çok daha kolay hale geliyor.

"AI tabanlı yeni nesil sistemler"

Tüm iş alanlarında dönüşüm sağlayan yapay zeka, her alanda olduğu gibi işlevselliği desteklemek adına güvenliği de AI tabanlı yeni sistemlere bırakıyor. Yapay zeka destekli kamera, sensör ve kontrol paneli cihazlarından oluşan sistemler sayesinde yüzlerce görüntü aynı anda tespit edip, değerlendirip oluşabilecek kaza risklerinin önüne geçerek önlem almayı sağlıyor. Böylelikle kurulan yapay zeka destekli kamera ve kontrol sistemleri sayesinde fabrikalar, benzin istasyonları ve inşaat sahaları vb alanlarda can ve mal güvenliği korunmuş oluyor.

Yazılım teknolojilerinin hayatın her alanında büyük ve köklü değişimler sağladığına dikkat çeken Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım, "Yazılım tutku, sürekli olarak çalışma ve öğrenme isteğinin bir arada olduğu, doğru tespitler ve hayal gücü ile hayatı her alanda kolaylaştıran çözümler sunmanın mümkün olduğu bir alan. Ortaya çıkan başarılar da yeni çalışmalar için en büyük motivasyonu oluşturuyor. Ekibimizle birlikte ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirmeyi ve asıl odağımız olan kurumsal çözümlerimizi sektörde benzersiz kılmayı amaçlıyoruz." dedi.