Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 'Herkes Koşar Mersin'e' mottosu ile bu yıl 5.sini düzenledikleri Uluslararası Mersin Maratonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, lansmanda yaptığı konuşmasında Her dönem bir yıldızın çıktığı Mersin'in Türkiye atletiziminde gurur verici bir yerinin bulunduğunu ifade etti. 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesinin spora ve sporculara bakış açısını değerlendirdiği lansmanda, ' Mersin spora uygun bir kent özellikle atletizim'de. Sporu benimsiyoruz. Sadece atletizm değil tüm spor dallarını önemsiyoruz' dedi. 

Başkan Seçer, Mersin halkını 10 Aralık 2023 günü saat 11.30 Özgecan Aslan Barış Meydanına çağırarak Halk koşusuna katılmalarını istedi. 

94 Bin Dolar ödüllü yarışmada, tüm sporculara madalya verileceğini de ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, şu ana kadar 21'i elit sporcu olmak üzere, yaklaşık 1600 atletin 3 ayrı koşuda yarışacağını söyledi. 344 atletin ise 42 km'lik maratonuna kayıt yaptırdığınıda ifade etti. 

Mola evinin özel bireyleri sinema etkinliği ile eğlendi Mola evinin özel bireyleri sinema etkinliği ile eğlendi

8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Mersin Maratonuna ev sahipliği yapan Başkan Seçer ve ekibine teşekkür eden Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Mersin'in Seyfi Alanya ile başlayan Atletizm kültürüne sahip bir kent olduğunu belirterek; 'Her dönem bir yıldız çıkartan Mersin, Büyük sporculara ev sahipliği yapmıştır.'  Mersin Maratonuna elit sporcuların katılması konusunda bir açıklamada da bulunan Federasyon Başkanı Çintimar konuşmasını: ' 21 elit sporcu için bu maraton çok önemli. Buraya katılan atletlerimiz derece yapmaları halinde olimpiyat barajını geçebilmektedir. ' dedi. Başkan Çİntimar'ın Mersin'de Uluslararası dağ koşusu yapılması için adını koyduğu Eshab-ı Kehf Koşusu için önerisi Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından kabul edildi. Ve hazırlık yapılması için talimat verdi.