Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan toplumda ciddi emeği ve karşılığı olan kişiler ile yol yürüyeceğini ortaya koyması ve bugüne kadar Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın yeniden başkan adayı göstermemesi 'Gültak gidici mi?' sorularını da beraberinde getiriyor...

Gültak'la ilgili Haber Analiz internet gazetesinde yapılan haberle, Mersin Akdeniz'de gözler, hem parti tabanında çok sevilen hemde seçmenleri arasında sıcak ve yardımsever kişiliği ile karşılığı olan eski ilçe başkanı ve büyükşehir meclis üyesi  Zafer Şahin Özturan'a çevrildi...


 

Haber Analiz internet gazetesindeki  haber şöyle:

Soydan: "Projelerimizi 9 Mart'ta Tanıtacağız" Soydan: "Projelerimizi 9 Mart'ta Tanıtacağız"

MERSİN AKDENİZ’İN DEMOĞRAFİK YAPISI MEVCUT BAŞKANLA SEÇİMİ GİDİLİRSE AK PARTİYE KAYBETTİRECEK

Mersin de birçok ilçede Ak Parti ve MHP (Cumhur ittifakı) adaylarını belirleyerek açıklamalarını yaptılar. Dünde Büyükşehir adayı MHP’den gösterilen SERDAR SOYDAN ve diğer açıklanan adaylar ile Tanıtım toplantısı yapıldı. Tanıtım toplantısında Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Muhammed Gültak’ın yapayalnız olduğu, çevresinde 3 kişinin bile bulunmadığı, ayrıca kendi parti tabanından bile ilgi görmediği dikkat çekti.

Diğer taraftan MHP’nin açıklanan adaylarına yoğun ilgi seli olduğu, özellikle bir isim arkasında kitlelerin buluştuğu görüldü. Bu durum ilgili ve yetkili makam ve siyaseten etkili kişilerin büyük dikkatini çekti.

ANKARADA ADAY KRİZİ YOK, DOĞRU ADAYIN BELİRLENMESİ SÜRECİ YAŞANIYOR

Mersin Akdeniz de Cumhur ittifakı Ak Parti çatısında aday gösterip seçime ortak girecekler. Ancak ittifakın MHP kanadı Akdeniz’in ne denli önemli olduğunun farkında ve Ak Parti genel merkezinin burada belirleyeceği ismin Seçimlerde büyük önem arz ettiğini biliyor. Bu nedenle aday belirleme sürecinde Ak parti genel merkezinin MHP tabanı ve seçmeninin de fikirlerinin alınmasını, bir dayatma yapılmamasını, orada Demoğrafik yapının gözetilmesini, MHP tabanının da severek oy vereceği ortamın yaratılmasını istiyorlar.

Ak Parti Akdeniz de çok sayıda aday adayı var. Aralarında eski ilçe başkanlarından da aday var. Ancak bölgede halkın içinde karşılığı olan ve yöreyi adım adım, karış karış bilen, acil ve mutlu günlerde her zaman yöre halkının yanında olan isimlerin üzerinde duruluyor.

Kısacası Ak Parti çok zorluklar ile almış olduğu AKDENİZ’i kaybetmemek için, mevcut başkanın ve diğer adayların durumlarını sıkı şekilde inceliyor.

HABERLERİMİZ AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ÖNÜNDE

Haber sitemizde bu yöre ile ilgili çıkan ve seçime yönelik değerlendirmelerin yapıldığı tüm haber içerikleri, Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde olduğu, çok titiz davranarak, kimseye kulak asmadan, kendi kurduğu özel bir ekiple her şeyi ve her adayı titizlikle araştırttığı, işin sonuçlandığını ve AKDENİZ’in dışında Yenişehir dede sürpriz bir adayın öne çıktığını, bu nedenle bu gün yarın açıklamanın yapılacağı bildiriliyor..

AK PARTİ KURUCULARI: “MEVCUT ADAYLA BU KEZ İŞİMİZ ZOR”

Ak parti Mersin kurucu üyeleri ile partinin tabanında söz sahibi kişilerin mevcut başkan ile seçime gidilmesinin büyük risk olacağını, diğer aday adaylarının iyi değerlendirilmesini, gerekirse hiç adı sanı şu ana kadar aday adayı diye geçmemiş bir isim ile sürpriz yaparak burada seçime gidilmesinin, kesinlikle riske atılmamasını, kazanılmış belediyeyi kaybetme lükslerinin olmadığının önemine dikkat çekiyorlar...

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu