Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarının Afişleri, Ağaçlara Çakılınca Tepki Çekti Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adaylarının Afişleri, Ağaçlara Çakılınca Tepki Çekti

Mersin'in Akdeniz ilçesinde yapılan incelemeler sonucunda, 2 büyük hayalet seçmen tespit edildiği ve bu duruma itirazların yapıldığı belirtildi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak'ın, ailesi dahil toplam 28 kişiyle birlikte Dikilitaş Mahallesi'ne Mayıs seçimlerinin ardından seçmen kaydını taşıdığı, aynı şekilde Akdeniz İlçe Emniyet Müdürü Ebubekir Fil'in de ailesi dahil toplam 11 kişiyle Siteler Mahallesi'ne Mayıs seçimlerinin ardından seçmen kaydını taşıdığı belirlendi.

Gültak'ın ve Fil'in, seçmen kayıtlarını taşıma kararının, sadece 1 oy farkla seçimi geçmek için olduğu yorumlarına neden olduğu ifade edildi. Bu durum, Akdeniz Belediye Başkanı Gültak'ın ve ailesinin 1 oy ile seçimi kazanmak adına seçmen kaydını Akdeniz'e taşımasının tartışma yaratmasına sebep oldu.

Bu gelişmelerin ardından, kamuoyunda belediyede olası usulsüzlükler konusunda endişelerin arttığı ve yapılan seçmen kaydı taşımalara ilişkin soru işaretlerinin giderilmesi için daha fazla açıklama yapılmasının beklendiği ifade edildi.

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu