CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in İstanbul, Ankara ve Aydın dışında başkanların, yapacağı anketle belirleneceğini söylemesi Mersin'deki siyaset kulislerinde hareketlenmelere yol açtı. 

KAZAN KAYNIYOR!

Genel Başkan Özel'in bu açıklamasından sonra Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için  aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in, Kılıçdaroğlu döneminde, iddialı bir şekilde 'Ben adayım' dedikten sonra, CHP Büyük Kongresinde, Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığını desteklemesi, kongre salonunda Özgür Özel'e karşı eylemlerde rol oynaması, yeniden başkan adaylığına 'gölge' düşürürken rakiplerini de cesaretlendirdi. 

Hatay ve Osmaniye gezisinde Genel Başkan Özel'i Adana havaalanında karşılamaması ve Hatay gezisine katılmaması rakiplerini daha da cesaretendirmede işin tuzu biberi oldu.  

Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapmak isteyenler, Seçer'in bu durumunu değerlendirerek niyet okuma turlarına da başladı.

CHP Toroslar’da Yörük Aday Çıkardı CHP Toroslar’da Yörük Aday Çıkardı

SEÇER'İN ŞUAN 4 RAKİBİ Mİ VAR? 

Mersin eski Milletvekili ve 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkan adayı adayı Fikri Sağlar, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i makamında ziyaret ederek Belediye Başkanlarının ön seçimle belirlenmesini istemesi 'Büyükşehir'e aday oluyor' yorumlarına yol açtı.

Önceki seçimde başkanlığı ufak ara farkla Vahap Seçer'e kaptıran Serdar Kuyucuoğlu ve emektar partili Alptekin Eser, 'Büyükşehir Belediye Başkanı yarışında varız' diyerek Fikri Sağlar gibi ön seçim isteyen siyasiler oldu.  

Ön seçim isteyenlere son yanıt  ise dün Özgül Özel'den geldi. CHP Genel Başkanı, İstanbul, Ankara ve Aydın Büyükşehir dışında, il ve ilçe Belediye Başkan adaylarının yapılacak anketin sonucunun belirleyeceğini açıkladı. Bu gelişme ışığında Genel Merkez ataması ile yeniden başkanlığa aday gösterilmeyecek olan Seçer'in anketten çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu...

Öte yandan Türk siyasetinde sosyal demokratlar arasında popülerlik kazanan CHP Mersin Milletvekili ve Gurup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır'ın, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığı için isminin dolaşması Mersin siyasetinde heyecan yarattı!

Vahap Seçer'in kente yaptığı yatırım ve hizmetlerle insanlara dokunuşlarının, anketlerde yeniden başkanlığının halk nezdinde değerlendirileceği de yüksek sesle konuşuluyor. 

Tüm bu gelişmeler karşısında, iki ayrı ankette, halkın teveccühü, aday adayları arasında 'kimden yana olacak?' Sorusu şu anda kafaları kurcalıyor.

Editör: Abdülvahap Şehitoğlu