Başkan Seçer, Aydıncık ve Bozyazı'yı hoplattı Başkan Seçer, Aydıncık ve Bozyazı'yı hoplattı

CHP’li Dinçer’den Öğretmenlere bir maaş ikramiye verilmesi için kanun teklifi
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Talat Dinçer, eğitim ve öğretimin temel unsuru olan öğretmenlerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelere gidilmesinin ilk adımı olarak her 24 Kasım tarihinde öğretmenleri motive etmek adına bir maaş ikramiye verilmesi önerisiyle TBMM Başkanlığına Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifinde bulundu.
CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer tarafından hazırlanan ve  Parti Grubunca kabul edilerek 23 Kasım 2023 tarihinde Grup Başkanlığınca Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan Devlet Memurları Kanunu’nda Değişiklik Yapılması hakkında Kanun teklifi ve gerekçesinde, öğretmenliğin, eğitim ve öğretim ile bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleği olduğu vurgulanarak şöyle denildi:
“Öğretmenlerimiz, gelecek kuşakları yetiştirme ve geleceğe hazırlama sorumluluğu taşımaktadır. Bu denli önemli bir görevi ifa eden öğretmenlere hak ettikleri değerin verilmesi gerekmektedir. Bilindiği üzere her 24 Kasım tarihi öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bu kapsamda eğitim ve öğretimin temel unsuru olan öğretmenlerin ekonomik durumlarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemelere gidilmesinin ilk adımı olarak 24 Kasım tarihinde öğretmenleri motive etmek adına bir maaş ikramiye verilmesi önerilmektedir”.

Editör: Ahmet Biracı