Başarılı ve derece yapan sporcularında katıldığı kahvaltı etkinliğine engelli sporcu aileleri de katıldı. Etkinliğe Mersin Büyükşehir belediyesi başkan danışmanı Bedrettin Gündeş, kahvaltıyı finanse eden sponsor Dr. Bülent Özkan, Türkiye bedensel engelliler spor federasyonu As Başkanı Gökhan Arsu ve diğer protokol üyeleri katılım sağladı.

Engellilerin kahvaltısına katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Bedrettin Gündeş, burada yaptığı konuşmasında engellilerin 3 Aralık günü engelliler gününü kutlayarak, Sevginin olduğu hiçbir alanda engelin olamayacağını söyledi.

Gündeş,” Yaşamın her alanında sevgiyi kullandığımız ve yaşattığımız zaman, tüm engelleri aşabiliriz. İçimizdeki sesi insan sevgisiyle besler ve ahlak değerlerimizi ön plana çıkarırsak, tüm engelleri aşarız. Burada çok başarılı sporcularımız var. Bu milli sporcularımızın, diğer alanlarda faaliyet gösteren tüm engelli sporcularımızın başarısı yüreğimizi ısıtıyor. Görüyorum ki bu heyecan, bu dostluk, bu kaynaşma herkesin yüzüne mutluluk olarak yansıyor. Özellikle Gökhan hocamızı uzun yıllardır tanıyorum. Verdiği emek, fedakârlık sayesinde çok başarılı sporcular yetişti. Yine genç olmasına rağmen yüreğini insan sevgisiyle donatmış Beyazay Spor Kulübü Başkanı Merve Uğuz’un da gayretleriyle çok daha iyi başarıların elde edileceğine inanıyorum. Böyle bir etkinlikte olmaktan dolayı eşimle birlikte bizde çok mutluyuz. Ayrıca engelliler basketbol maçını da izlemeye geleceğiz.” dedi.

3 Aralık, dünya genelinde Engelliler Günü tüm dünyada kutlanıyor. Bu anlamlı gün, engelli bireylerin haklarına ve yaşamlarına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinliklerle anılıyor. Bu yılın Engelliler Günü ise unutulmaz bir buluşmaya sahne oldu. Başarılı ve ilham verici bu buluşmada, Beyazay yönetici, antrenör, sporcu ve aileleri ve protokol katıldı.

Etkinlikte, engelli sporcuların başarılarına vurgu yapılarak, bu etkinliğin onların motivasyon kaynağı olduğu anlatıldı. Toplumda farkındalık yaratma amacını da taşıyan bu etkinlikte herkesin gülen yüzleriyle mutluluk sergilemesi duyusal anların yaşanmasına da sahne oldu. Kahvaltı etkinliği, sporcuların yanı sıra spor camiasından önemli isimlerin de katılımıyla gerçekleşti. Engelli bireylerin spor alanındaki üstün başarıları, sadece engelleri aşmakla kalmayıp aynı zamanda yetenek ve azimlerini gözler önüne serdiği de görüldü.

Etkinlikte, farklı spor dallarında uluslararası başarılar elde etmiş sporcuların hikâyeleri ve deneyimleri, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Gökhan Arsu tarafından anlatıldı.

Engellilerin spor aracılığıyla nasıl güçlü birer rol model olabileceklerini gösteren bu etkinlik, katılımcıların duygusal ve ilham verici anlar yaşamasına neden oldu.

Kahvaltıda konuşan Dr. Bülent ÖZKAN ise, engelleri aşmanın, sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da büyük bir mücadele gerektirdiğini vurguladı. Her zaman engellilerle birlikte olmak istediğini anlatan Özkan, “  Aynı zamanda, toplumun engelli bireylere karşı daha fazla anlayış göstermesi ve fırsat eşitliği sağlanması gerektiğine inanıyorum” Dedi.

Etkinliğe katılan herkes, engelli sporcuların gösterdiği azim ve başarı karşısında büyük bir hayranlık duyduklarını ifade etti. Onların yaşadıkları zorluklara rağmen elde ettikleri başarılar, motivasyon kaynağı olmanın yanı sıra, engellerin üstesinden gelmenin mümkün olduğunu da gösterdi.

Bu anlamlı kahvaltı etkinliği, Engelliler Günü'nü sadece kutlamakla kalmayıp, toplumun engelli bireylere daha fazla destek olması ve onların potansiyellerini keşfetmeleri için bir fırsat sundu.

Etkinlikte, engelli sporcuların başarıları, herkes için bir ilham kaynağı olmaya devam ettiği de vurgulandı.

Bugünün anlamı, engellerin aslında fırsatlara dönüşebileceğini hatırlatarak, toplumsal farkındalığı artırmada önemli bir adım olduğu ve Beyazay Spor Kulübünün başarısı herkes tarafından alkışlandı.

3 yaşındaki kızına içki içirdiği iddia edilen kadın gözaltına alındı 3 yaşındaki kızına içki içirdiği iddia edilen kadın gözaltına alındı

Konuklar daha sonra tekerlekli sandalye basketbol takımımızın maçı için Mersin ticaret ve sanayi odası 7. Bölge spor salonuna geçerek engelliler basketbol maçını izlendi. Maç, Mersin Beyazay 53 - 7 Ocak 64 olarak sonuçlandı.