Muğla ve Balıkesir kıyılarından turizme zarar verdikleri gerekçesiyle çıkarılan balık çiftliklerinin Mersin’in Silifke ve Aydıncık sahillerine taşınmasına yönelik tepkiler sürüyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, balık çiftliklerinin Mersin’e uygun olmadığını ve bu duruma karşı hukuki mücadele vereceklerini belirtti.

Seçer, sosyal medyadan yayınladığı video mesajında şunları ifade etti: "Mersin, kuş uçuşu 320 kilometre sahile sahip bir deniz kentidir. Doğal olarak böyle bir kentte turizm yatırımları beklerken, başka bölgelerde düşünülüp projelendirilen ancak bölge halkının karşı çıkmasıyla Mersin’e taşınan balık çiftlikleri yatırımlarının geldiğini görüyoruz. Bölge halkı olarak bunu kabul etmemiz mümkün değil. Mersin sahipsiz değildir. Mersin’in tüm aktörleriyle birlikte hukuki zeminde Mersin’imizin tüm haklarını sonuna kadar savunuruz. Bunun böyle bilinmesini isterim."

Seçer, balık çiftliklerinin Mersin'in turizm potansiyeline zarar vereceğine dikkat çekerek, Mersin'in doğal güzelliklerinin ve turizm yatırım beklentilerinin korunması gerektiğini vurguladı. Belediye Başkanı, Mersin halkının da bu konuda duyarlı olduğunu ve birlikte hareket ederek gerekli hukuki adımları atacaklarını belirtti.