Tiyatrokare’nin büyük ilgi gören ve ödüllü oyunu “Ağaçlar Ayakta Ölür”, yoğun talep üzerine bir kez daha sahnelenmek üzere Mersin Mezitli Kültür Merkezi’ne geliyor. İspanyol yazar-şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan bu duygusal komedi, 24 Mayıs Cuma akşamı saat 20:00'de seyircilerle buluşacak.

Oyun, babaanne ve torunun dokunaklı ve eğlenceli hikayesine odaklanıyor. Nevra Serezli'nin yürek burkan performansıyla canlandırdığı büyükannenin yanı sıra, Aziz Savran, Meral Asiltürk, Önder Atakanlı, Emre Ozan, Meltem Özlevent ve Beyza Vural gibi önemli isimler de kadroda yer alıyor.

Veli Edem’in “Tanrılar Sofrası” Çıktı  Veli Edem’in “Tanrılar Sofrası” Çıktı 

“Ağaçlar Ayakta Ölür”, kaybettikleri çocuklarının ardından hayatta tek varlıkları olan torunlarıyla bağlarını koparan geleneklere bağlı bir dedenin hikayesini anlatıyor. Yıllar sonra büyükannenin torununu son kez görmek isteği, oyunun temelini oluşturuyor. Ancak torunun nerede olduğunu bilmediği için dilek tut derneğine başvuran dede, eşinin son isteğini yerine getirebilmek için bir plan yapar. Bu plan, gerçek torunun ortaya çıkmasıyla beklenmedik bir hal alır ve büyükannenin dünyasını sarsar.

Nedim Saban’ın yönettiği bu muhteşem oyun, 24 Mayıs Cuma akşamı Mersin Mezitli Kültür Merkezi'nde seyircilerle buluşacak. Sahnelenecek bu unutulmaz gösteriyi kaçırmayın!