Mersin Haberleri Sonses.tv'de
HV
21 MART Salı 15:07
Advert

Denetim Şartı

Fikret Yalçın
Fikret Yalçın
Giriş Tarihi : 13-03-2023 11:17

    Evet sevgili dostlar, ülke olarak denetimsizliğin cezasını her alanda çekiyoruz; en son örnek DEPREM..onbinlerce insanımız, 83 saniyede yitip gitti... Binaların un ufak oluşu sonucu tek tek müteahhitler tutuklanıyor ana o binaya oturum ruhsatı verenlerin suçu yok mu?
    Şimdi gelelim bana göre ikinci büyük denetimsizliğe; FiYAT ve elektrikli motorlar...Sabah erken kalkan zam silahını çekiyor..Marketler tmm ama bir de gıda sektöründe faaliyet gösteren lokantalar.. Acımasızca ürünlerine zam yapıyorlar.. Özellikle adı büyük ama vicdanları küçük olan bu esnaf arkadaşlar vurdukça vuruyor..Bir hafta önce yediğimiz aynı öğüne, bir hafta sonra 5-10 lira fazla ödüyoruz, sorduğumuzda ise  MALİYET diyorlar..Valilik, Ticaret il müdürlüğü ve zabıtalar bir an önce bu vurguna el atmalı...
    Elektrikli motorlarda nasıl olsa bizde plaka yok diye ışıklarda ve kaldırımlarda gelişigüzel geçiyorlar..Benim gibi engelli arkadaşlar araçlarımızla yaya geçidinde veya kaldırımlarda bu motorlar ile burun buruna geliyoruz..Bu da yetmezmiş gibi bir de korna çalarak yayaları ürküten bir davranış sergiliyorlar..
   Trafik ekipleri bunların gözünün yaşına bakmadan CEZA yağdırarak bu vandallığın önüne geçecektir..
  Saygılarımla...

YORUMLAR
Sonses.tv