Evet sevgili dostlar, öncelikle BİTKİSEL bir uykuya dalıp, bir türlü uyanamayan yurdum insanlarına bir çağrım var;
1950 ila 1980 yılları arasında bu dünyaya MERHABA demiş, en yaşlısı 74 , en delikanlısı 44 yaşında olan, hala 18' lik deli TAYLAR gibi sağa, sola koşan bir NESİLE gönül borcumuz var, neden?
    - hiçbirinin altına sizin gibi HAZIR bez bağlanmamış, kaynar kazanlarda bezleri yıkanmış....
    - mayo nedir, pek bilinmez, elbiseyle, külotla veya şeker çuvalından  kesilmiş bezlerle DENİZE, göle girilmiş,
      - en büyük keyifleri TRT yayınları olmuş,
       - hiçbirinin sizler gibi çocukluk veya bebeklik RENKLİ resimleri yok...
       - hiçbiri sizler gibi KREŞ, DERSHANE, özel DERS  almamış ama şu an ki profesörlere lisede aldıkları eğitimle, DERS verecek kadar bilgi sahibidirler,
     - en azı 5 DARBE, MUHTIRA görmüştür...On kez ekonomik KRİZ yaşamışlardır... Yani tecrübe abidesi, yoklukla terbiye edilmiş DİRENÇ abidesi bir nesildir..
     - çok KİTAP okumuşlar, saygı ve sevgi çerçevesinde TARTIŞMAYI iyi bilirler... şimdi ki magandalar gibi, namus haricinde kadını öldürmüş, yakmış veya yok etmişlikleri yoktur, çocuklara tecavüz etmemişlerdir...
   Bu nesil, ne ailesine ne de devletine YÜK olmuştur..Aza kanaat etmiş, dik duruş sergilemiştir!....
Kısaca şimdiki NESİLE bunlar DİNOZOR gelebilir ama bunlar görevini, sorumluluğu bilen bir nesildir!...Bir abi nasihatı, bunlara iyi bakın, çünkü bu NESİL tükenmek üzere.. Her şey TLF, tablet ve bilgisayar değil..her şey SANAL alem değil..
   Onun için yakınınızda ve yörenizde bu nesil varsa, hala inadına inadına yaşayan ana -baba, amca, dayı, teyze, hala, yenge , dede, nine vs..varsa SAHİP çıkın, değerini bilin!.. onlardan geçmişi öğrenin, sorgulayın sonra TLF veya tablete bakarak geçmişi ARAR durursunuz!
   Saygılarımla...