MGC’de gazetecilerin abisi diye anılan Fetöcü Okan… teröristi (Şuan kaçak) tarafından düzenlenen toplantılarına isimleri yine emniyet kayıtlarında olan gazetecilerin katılması sağlanmıştır.

15 Yıl Başkanlığını yaptığım; 2007 yılında ciddi bir kalp ameliyatı sonrasında kendi isteğimle bıraktığım, ilk Genel Kurul toplantısında gerçek gazetecilerin oy birliği ile Onursal Başkan Seçildiğim, Mersin Gazeteciler Cemiyetin'de  bu ayın sonunda yapılacak genel kurulda gazeteciler uzun yıllar aradan sonra kendi kaderlerini tayin edecekler…

Bu güne kadar, taşçısı, çaycısı, bakkalı, berberi, kapıcısı, odacısı, tıraşcısı (Hiç kimseyi mesleğinden dolayı eleştirmiyorum),  koltuklarını kaybetmemek için Ahmet Ünal tarafından üye yapıldığı cemiyetimiz tv patronlarının elinde, oyuncak edilmiş ve bazı kötü amaçlı siyesilere, fetöcülere peşkeş çekilmiştir.  

MGC’de gazetecilerin abisi diye anılan Fetöcü Okan… teröristi (Şuan kaçak) tarafından düzenlenen toplantılarına isimleri yine emniyet kayıtlarında olan bazı  gazetecilerin zorla katılması sağlanmıştır.

TV patronları, belli terörist güçler tarafından el atılan, kuşatılan cemiyetimizin geleceğini göz ardı edip,  tamamen  kendi çıkar ve cepleri uğruna üye sayılarını da gazeteci olmayanlarla şişirerek koltuklarını bugüne kadar korumuşlardır.

Durum böyle iken, gerçek gazetecilerin sessizliği, gazetecilikten yetişen, haber yazmasını bilen, Efendi insan Beycan Üçkardeş ve genç gazeteci arkadaşlarımın ortaya çıkmasıyla bozulmuştur.

Toplantılarda, bugüne kadar önemsemedikleri üyelere, sırf oy uğruna teşrifatçılık yapmayı kendilerine uygun görenlere halen oy verecek gazetecilere bir abi nasihatı:

‘Gazetecilik aslınıza rücu edin!’