Sonses.tv’deki yayınımız yine çok ses getirdi. Olumlu dönüşler şevkimizi daha da artırıyor.

Sonses.tv’deki yayınımız yine çok ses getirdi. Olumlu dönüşler şevkimizi daha da artırıyor.
Lafı fazla uzatmadan konumuza dönelim. Toroslar’da eski Başkan Hamit Tuna’nın mirası yok ediliyor. Onun döneminde yapılan spor tesislerine gidin bakın. Saha zeminleri köstebek yuvasına dönmüş. Hemen hemen her maçta en az bir oyuncu ciddi şekilde sakatlanıyor. Tribünler çöplükten farksız. Soyunma odaları ve tuvaletler mikrop yuvasına dönmüş durumda.
Mersin merkezin en büyük ilçesi olan Toroslar’ın belediye ait takımı Toroslar Belediyespor ise deyim yerindeyse can çekişiyor. Diğer amatör kulüpler ise isyanlarda… Atsız Afşın Yılmaz’ın belediye başkanı seçildiği günden beri tek kuruş yardım almamışlar.
Başkan Yılmaz’ın sporu ve özellikle futbolu hiç sevmediği dilden dile dolaşıyor. İcraatlara bakılırsa bu söylemler doğru gibi.
Hadi Başkan Yılmaz sporu sevmiyor diyelim. Peki belediyenin spor birimi ne iş yapıyor? Kapağı Mersin İdman Yurdu yönetimine atan spor birimi başkanı, 15 günde bir 100 çocuğu Mersin İdman Yurdu maçına götürmekle görevini ifa ettiğini zannediyor. Toroslar için tek bir adım atmıyor. Bu nedenle tepki çekiyor.
Peki Toroslar Belediyesi’nde çalışan başarılı hocalar nerede?
Anlatayım efendim.
Hepsi sürgüne gönderildi. Yani başka birimlerde görevlendirildiler. Bir ellerine süpürge verilmediği kaldı. Verildi de birimlerindeki vicdanlı müdürler buna izin vermedi.
Sporu sevmediği iddia edilen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın tez zamanda masaya yumruğunu vurması ya da spor biriminin kapısına kilit vurması gerekiyor. En azından oraya harcanan milyonlar daha faydalı işler için kullanılır.
Seçim Başkan Yılmaz’ın.