14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhur Başkanlığı ve milletvekili seçimlerinde geri sayım başladı.

Tüm partilerin adayları sahalarda, il ve ilçelerde. Kırsal kesimlerde adeta boy gösteriyorlar.

Çeşitli vaatlerde bulunuyorlar gönül almaya çalışıyorlar.

Elli yılını siyaset arenasında geçirmiş biri olarak asıl yapmaları gerekenleri bir, Bir sıralamak isterim…

Yoksa şunu yapacağım. Bunun için koşturacağım değerek laf ebeliğini bırakın..

Milletvekili adaylarına bu köşemden sesleniyorum..

Bak aslanım, cancığımız, ciğerim;

Dedikodu yapmayacaksın. Onu bunu ileri geri çekiştirmeyeceksin. Boş işlerle uğraşmayacaksın. Bütün gününü aylak aylak, TV başında harcamayacaksın.

Sinir bozucu saçmalıkları, Hilton'un havuzunda çekilip Havai ‘de diyerek sunulan geyikleri yutmayacaksın.

Boş geyiklerle, iş bilmez adamların saçmalıklarıyla ve saatlerce sahte yorumlarıyla, adının altında stratejisit, uzman, bilirkişi, pek bilen kişi yazan cühelanın ardından koşmayacak ve bilgisiz fikir adamlarıyla kaynaşmayacaksın. Bileceksin gerçek aydını, entelektüeli.

Ruhunda, yüreğinde kin, ihtiras, haset ve gıybet fırtınaları koparmayacaksın. Kendinle barışık olacaksın. Sabahlara akalım, "yiyelim içelim" derdinde olmayacaksın. Günün üçte ikisini miskin ve uyuşuk uyuyarak geçiremeyeceksin. cep telefonuyla bütün gün senli benli olmayacaksın. Sorgulayacaksın, araştıracaksın, ilgileneceksin, dizini kırıp çalışacaksın.

1Bazen bayramda, bazen yeni yılda, bazen Noel'de, "İşim var, çalışmam gerekiyor." diyebileceksin. Yumuşak yerlerini azıcık kaldıracaksın rahat koltuklardan, sebat edeceksin, koşturacaksın, okuyacaksın, sonra yine okuyacaksın, ardından yine okuyacaksın, koşacaksın, yorulacaksın, pes etmeyeceksin, kovalayacaksın. Okuyacaksın; ancak hariçten gazel değil, meydan okumak hiç değil. Maval okumayı da aklından geçirme.

Adam gibi okuyacak ve "insan" olacaksın. Okumak ciddi iştir. Boş zamanlarında değil, her daim okuyacaksın. Kendini yetiştireceksin. Dizini kıracak, çalışacaksın. Lafla peynir gemisini yürüten olmayacaksın, Egoist olmayacaksın. Elindekileri ve bilgini paylaşacaksın.

Hadi Bakalım kolay gelsin…

Gözüm hep üstünüzde olacak…

Her attığınız adımı; Kamu oyunun haber alma hakkı çerçevesinde

Olumlu ya da olumsuz…

Haberlerinizi yazmaktan da kaçınmayacağım…

Yolunuz açık olsun..