"..Toroslar'da Yıldız’ın siyasi olarak atadığı iki DEM ve bir CHP Belediye Başkan Yardımcıları (her ne kadar kişilik olarak iyi insanlar olsalar da) belediyecilikten uzak bir vizyon sergiliyorlar..."

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, meclis konuşmalarında etkileyici bir dil kullanıyor.

Onu dinlerken güleç yüzü ve pos bıyıkları dikkat çekiyor. Ancak, ne Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ne de Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit gibi halkın beklentilerine yönelik mesajlar veremediğini görüyorum.

Başkan Yıldız’ın konuşmalarının, günü kurtarmaya yönelik olduğunu hissediyorum.

Danışmanları tarafından sanal alemde yönlendirildiğinin bile farkında değil gibi görünüyor.

Aynı hataya kendisinden önce MHP'li Başkan Atsız Afşin Yılmaz da düşmüştü. Belediyenin asli görevlerini sanal dünyada abartarak halka dokunuşlardan uzak bir belediyecilik yaptı. Halka gerçek anlamda fayda sağlayacak projelerden yoksun kaldı.

Bugün CHP'li Toroslar Belediyesi’nin de benzer bir yola girdiğini üzülerek gözlemliyorum. Belediyemizde hala bir "Halk Kart" uygulaması yok. Büyükşehir ve Yenişehir Belediyeleri sosyal belediyecilik ve eğitim konularında halkın yanında olurken, Toroslar Belediyesi geride kalmış durumda.

Bir işe nasıl başlanırsa öyle gider, derler.

Bu nedenle, Başkan Yıldız’ın siyasi olarak atadığı 2 Demokratik Sol Parti (DEM) ve bir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Yardımcıları (her ne kadar iyi insanlar olsalar da) belediyecilikten uzak bir vizyon sergiliyorlar.

Bu durum CHP'li meclis üyeleri arasında bile tartışma konusu. Görünen o ki, bu kadrolar belediyenin geleceği için umut vaat etmiyor. Belediye çalışmalarına sunacakları projeler yerine, önce alacakları maaşları tartışır hale getirdiler.

Belediyecilik bir evcilik oyunu değildir.

Asli görevlerin dışında yaratıcı hizmet ve programlarla halkın önüne çıkmak ve memnuniyet yaratmak esastır.

Toroslar Belediyesi, CHP Genel Merkezinin çizeceği sosyal belediyecilik rotasına oturtulmazsa, bu yapının halkın istediği sosyal belediyeciliği gerçekleştiremeyeceği endişesini taşıyorum. Konuşmaz ve tartışmazsak, 30 yıl sonra sağından solundan aldığımız oylarla kazandığımız Toroslar Belediyesi, göz açıp kapama hızında elimizden kayıp gidebilir!

Atalarımızın dediği gibi, "kızını dövmeyen dizini döver."

Toroslar Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışını benimseyerek, halkın ihtiyaçlarına yönelik projeler üretmesi ve uygulaması gerekiyor. Aksi takdirde, halkın güvenini ve desteğini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaktır.

Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız’a, halkın beklentilerine yönelik adımlar atması ve belediyecilik anlayışını yenilemesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum.