Cumhuriyet Halk Partisi Mut belediye başkan adayı Gülsüm Kevser MUT’tan bahsediyorum.

MUT’UN PROJECİ BAŞKAN ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisi Mut belediye başkan adayı Gülsüm Kevser MUT’tan bahsediyorum.

2019 yerel seçimlerinde Mehmet Saydam’ın seçilmesini çok istemiştim, hatta bu konuda bir köşe yazısı bile kaleme aldım. O günlerde yapılan kamuoyu yoklamalarında Vahap Seçer önde gidiyordu ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na en yakın aday oydu. Mehmet Saydam’la birlikte Mersin Büyükşehirin ortaklaşa Mut’a ne kadar katkı verebileceklerini tahmin etmek zor değildi benim için. Ancak, Vahap Seçer seçildi ama Mutlular tercihlerini Volkan Şeker’den yana kullandılar ve geldik bugüne...

Önümüzde yeni bir yerel seçim var ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer tıpkı 2019’da olduğu gibi rakiplerine göre yine önde görünüyor. Mevcut başkan Vahap Seçer’in 5 yıllık belediye başkanlığı kabul görmüş gibi. O, hiçbir parti ve partili ayrımı gözetmeden Mut’tan Çamlıyayla‘ya kadar hayata geçirdiği insan odaklı projelerle Mersinlilere dokunmayı başarmış ve bu çalışmanın mükafatını da alacağa benziyor.

PEKİ MUT‘TA?

Mut’ta, belediye başkan adaylığı kesinleşen 8 aday var. Bunlar; DEVA adayı: Fatma ÇELİK KOVAN, AKP & MHP ittifak adayı: Volkan ŞEKER, CHP adayı: Gülsüm Kevser MUT, Bağımsız aday: Uğur UĞUZ, Yeniden Refah adayı: Mehmet DEMİR, İYİ Parti adayı: Murat ORHAN, Memleket Partisi adayı: Fikret ÇAYIR ve BTP adayı: Durmuş KUMRU.

Adı geçen her aday elbette kendi çapında seçim çalışmaları yapıyor ancak her adayın maddi gücünün ve olanaklarının da bir sınırı var, bunu Mut’ta çok açık bir şekilde gözlemlemek mümkün.

PROJECİ BAŞKAN ADAYI

Gözlemlediğim kadarıyla adaylardan Gülsüm Kevser MUT açıkladığı insana dokunan ve sayısı oldukça yüksek projeleriyle farkını şimdiden ortaya koyuyor. (Projelerine https://bio.link/baskanmut adresinden ulaşılabilir)

ARTIK MUT’A KADIN ELİ DEĞMELİ!

Mut belediyesinin bir kadın başkan tarafından yönetilmesinin zamanı geldi. Gönlüm bundan yana. Gülsüm Kevser MUT’u tanıyorum ve çözüm odaklı çalışma tarzına şahit oldum. Yıllardır, mali müşavir olarak çalıştığı Mut’ta gerçekleşen birçok projeye, teşviklere ve fonlara direkt katkısı oldu. Devletin işleyiş tarzını da iyi biliyor.

Gülsüm Kevser MUT’un "Sevgili yurttaşlarım; Mut’un sorunlarını biliyorum. Çözümleri de biliyorum. Mut’un sosyal demokrat CHP belediyeciliği ile yönetilmesinin ve 15 yıllık hasretinin bitmesinin zamanı geldi. Çünkü Mut halkı çok yoruldu, hizmet istiyor. Ben de bu hizmeti yapabilmek için yetki istiyorum. Yapacağım ilk iş; Mut Belediyesi bünyesinde bir proje ekibi kurmak olacak." beyanını önemsiyorum.

Gülsüm Kevser MUT’un öncelikli olarak Mut’un kadınlarının desteğini alacağını düşünüyor ve saha çalışmalarında kadınların desteğini daha çok göstermesinin isabetli olacağı kanısını taşıyorum.

MUT’UN SOSYAL DEMOKRATLARINA DÜŞEN GÖREV

CHP’nin sosyal demokrat Mut belediye başkan adayı Gülsüm Kevser MUT’tur. Mut’un tüm sosyal demokratlarına düşen görev adaylarının arkasında durmak ve ona güç vermektir. Parti disiplini de bunu gerektirir. Ayrıca etik olan da budur…

Bana göre Mut’un projeci başkan adayı Gülsüm Kevser MUT açıkladığı projeleri gerçekleştirecek güce ve yetkinliğe de sahiptir.

Yolu açık olsun!