Can Atalay’ın vekilliğinin düşürülmesine itiraz eden ya da eder görünen muhalifler… Son on yılın muhalif vekilleri, muhalif parti yöneticileri ve entel yazar çizer görünür konuşur takımının üyeleri… Ve tabii ki AKP ile ilgili olan herkes ve komutanlar!

Bugünkü bu anayasa katlinin baş nedenleri sizlersiniz! Ve de sizlerin her şeye rağmen suskunluğu! Sizler ancak akıl verirsiniz ama eylem yapmaya gelince kendiniz ortada yoksunuz! 

Bu ülkede anayasal düzen değişti! Parlamenter sistem yok edildi ve bir sultanlık kuruldu. Eğitim sistemi katledildi. Okullara tarikat liderleri dolduruldu. Ülke baştan aşağı soyuldu… 

Peki siz ne yaptınız? Sokakta polisten cop mu yediniz? Hapse mi atıldınız? Partinizde karar alıp bir miting mi yaptınız? 

Geziyi yapan genç çocuklar kadar olamadınız!

Herkeste bir korku, ‘orduları var; teröristleri getirdiler, bizi kesecekler’ vs vs. Tembele siz gerekçe sorun!!Peki neyi bekliyordunuz? Kesilmeyi mi? Kestiler mi ya da astılar mı sizi?

Oturup Cimer’e bir şikayet mesajıda mı yazamıyorsunuz?

Halkın kendi sivil toplum örgütlerini kurup bu siyasi partilerin hepsini defedeceği güne kadar bu kayıtsızlık sürecektir. Pahalılık da sürecektir. Yoksulluk da sürecektir. Çocuk istismarları da sürecektir. PKK terörü de sürecektir!

Türkiye’de siyasi partiler halkın isteklerini gerçekleştirmek şöyle dursun halkın sosyal yapısını bile anlayamamışlardır. Anlattıklarımızı da dinlememişlerdir. 

Evet, 2015-2023 döneminin tüm siyasi parti yöneticileri, temsilcileri ve görevlileri, vekil Atalay’a yapılan haksızlık artık sizlerin toprağı olsun.  Zebanisi olduğunuz yer sizi bekliyor: Cehennemin dibine hepiniz!!

Prof Dr A Vural Cengiz
Grand Canyon Üniversitesi Öğretim Üyesi, Arizona, ABD